PKO BP Ekstraklasa. Radomiak Radom - ŁKS. Wynik i relacja z meczu

07/10/2023, 17:36 GMT+2

Niewiele do powiedzenia w sobotę mieli piłkarze ŁKS-u. Łodzianie przegrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom 0:3. Był to dla tej drużyny już szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa w lidze.

Warta Poznań - Radomiak Radom

Obydwa zespoły przystąpiły do meczu w złych nastrojach. ŁKS po porażce 0:2 z Cracovią, a Radomiak po klęsce 0:3 z Rakowem Częstochowa. Ponadto w minionym tygodniu pojawiło się sporo spekulacji, że trener radomskiego zespołu Constantin Galca może pożegnać się z posadą. Rumun w publicznych wypowiedziach krytykował politykę kadrową klubu.
Gospodarze rozpoczęli mecz w bojowych nastrojach i już w pierwszej akcji debiutujący w ekstraklasie Dawid Arndt musiał wykazać się odważną interwencją po wrzutce Dawida Abramowicza.
W 20. minucie było już 1:0 dla Radomaka. Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego Pedro Henrique strzałem głową posłał piłkę w górny róg.

Radomiak pokonał ŁKS 3:0

Chwilę później napastnik gospodarzy był bliski podwyższenia wyniku, ale piłka po jego strzale przeleciała tuż obok słupka.
Radomiak jeszcze przed przerwą zdobył drugą bramkę. Jan Grzesik dośrodkował z prawej strony, piłka odbiła się od Marcina Flisa i wpadła do siatki.

Pełna kontrola

W drugiej połowie gospodarze wciąż kontrolowali grę. W 57. minucie kolejnym groźnym strzałem głową popisał się Pedro Henrique, lecz tym razem Arndt nie dał się pokonać.
Łodzianie, po strzale Kamila Dankowskiego, przez moment cieszyli się z kontaktowego gola, ale nie został on uznany z powodu spalonego.
Za to odpowiedź gospodarzy była konkretna. Luis Machado precyzyjnie dośrodkował, a Edi Semedo głową skierował piłkę do bramki.
Losy spotkania zostały przesądzone.
W 80. minucie goście mogli zdobyć honorową bramkę, lecz strzał Michała Mokrzyckiego był minimalnie niecelny.
Radomiak Radom – ŁKS Łódź 3:0 (2:0)
Bramki: Pedro Henrique 20', Flis 37' (samobój), Semedo 70'
Żółta kartka – ŁKS Łódź: Levent Gulen
Sędzia: Karol Arys (Szczecin). Widzów: 8 161
Radomiak Radom: Albert Posiadała - Jan Grzesik, Mike Cestor, Luizao (86. Leandro), Dawid Abramowicz - Edi Semedo (71. Frank Castaneda), Christos Donis, Michał Kaput (86. Jakub Snopczyński), Rafał Wolski (71. Lisandro Semedo), Luis Machado - Pedro Henrique (71. Leonardo Rocha).
ŁKS Łódź: Dawid Arndt - Levent Gulen (46. Kamil Dankowski), Nacho Monsalve, Marcin Flis, Piotr Głowacki - Michał Mokrzycki, Dani Ramirez (46. Anton Fasse), Adrian Małachowski - Piotr Janczukowicz (85. Stipe Juric), Tay Tejan (31. Pirulo), Bartosz Szeliga (46. Adrien Louveau).