Legia Warszawa - Radomiak Radom: wynik meczu i relacja – 31. kolejka polskiej ekstraklasy i tabela

Jacek Cychol

Akt. 05/05/2024, 20:28 GMT+2

Legia Warszawa w niedzielę przegrała u siebie z Radomiakiem 0:3 w przedostatnim meczu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze przez zdecydowaną większość spotkania musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bartosza Kapustki. W drugiej połowie nie byli już w stanie wytrzymać naporu drużyny z Radomia.

Widzew Łódź - Legia Warszawa w 24. kolejce PKO BP Ekstraklasy (źr. Newspix)

Legia miała szansę wykorzystać potknięcia kilku rywali z czołówki ligowej tabeli, którzy również pogubili punkty w tej serii spotkań z niżej notowanymi ekipami. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby jej awansować na trzecie miejsce przed Lecha Poznań i Górnika Zabrze.
Z kolei Radomiak przystąpił do konfrontacji w Warszawie z nadzieją na odbicie się od strefy zagrożonej spadkiem z ekstraklasy. Miał nad nią tylko trzy punkty przewagi. Ostatecznie to goście zrealizowali swój cel, rozbijając stołeczny zespół po przerwie.

Trzy gole Radomiaka w drugiej połowie

W pierwszej odsłonie ostatniego niedzielnego meczu na boisku dominowała walka, ale niewiele ciekawego działo się pod obiema bramkami. Najważniejszym wydarzeniem tej części gry była czerwona kartka, którą obejrzał Kapustka już w 6. minucie spotkania. Chwilę wcześniej zbyt ostro zaatakował Christosa Donisa i arbiter po obejrzeniu powtórek wyrzucił go z murawy.

Bartosz Kapustka wyleciał z boiska już po kilku minutach meczu Legia Warszawa - Radomiak Radom

Do przerwy goście nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi, ale po zmianie stron osłabiona Legia popełniała coraz więcej błędów. W 66. minucie pierwszy cios po składnej akcji zadał jej Lisandro Semedo. Niewiele później Vagner Dias wykorzystał szybką kontrę, podwyższając prowadzenie, a następnie gospodarzy dobił jeszcze Luka Vusković.
Wielu kibiców Legii nie obejrzało już końcówki, zdecydowanie wcześniej opuszczając stadion w rozczarowaniu. Pozostali podsumowali występ głośnymi gwizdami.

Legia Warszawa - Radomiak Radom 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Lisandro Semedo (66), 0:2 Vagner Dias (73), 0:3 Luka Vuskovic (79).
Żółta kartka - Legia Warszawa: Juergen Elitim, Yuri Ribeiro, Marc Gual, Radovan Pankov; Radomiak Radom: Bruno Jordao, Damian Jakubik, Michał Kaput, Lisandro Semedo, Joao Peglow.
Czerwona kartka - Legia Warszawa: Bartosz Kapustka (6).
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 26 326.
Legia Warszawa: Dominik Hładun - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk (84. Jan Ziółkowski), Steve Kapuadi (53. Jurgen Celhaka) - Josue (83. Filip Rejczyk), Juergen Elitim, Ryoya Morishita, Bartosz Kapustka, Patryk Kun (26. Yuri Ribeiro) - Marc Gual (84. Wojciech Urbański), Paweł Wszołek.
Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Luka Vuskovic, Dawid Abramowicz - Rafał Wolski (84. Leandro Pereira), Jan Grzesik, Christos Donis (14. Bruno Jordao), Michał Kaput (84. Luizao), Vagner Dias (77. Joao Peglow) - Lisandro Semedo (84. Guilherme Zimovski).