Zagłębie świętuje wygraną, ŁKS wciąż na dnie tabeli

Akt. 24/11/2023, 21:41 GMT+1

ŁKS Łódź nie wykorzystał szansy, aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli. W meczu otwierającym 16. kolejkę ekstraklasy przegrał u siebie 0:2 z Zagłębiem Lubin.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa (źródło: Newspix)

Podopieczni trenera Piotra Stokowca przystąpili do spotkania podbudowani wyczynem z poprzedniej kolejki. Wówczas przegrywali do 45. minuty u siebie z Piastem 0:3, a zdołali zremisować 3:3. Tym razem na swoim terenie nie udało się im urwać rywalom nawet punktu.
Goście objęli prowadzenie już w dziewiątej minucie. Po rzucie wolnym piłka spadła w pole karne ełkaesiaków, doszło do zamieszania, strzał oddał Tomasz Pieńko, a piłkę do siatki ostatecznie skierował Bartosz Kopacz. Drugiego gola lubinianie dorzucili niedługo po przerwie. Znów po rzucie wolnym. Tym razem bramkarza gospodarzy na raty pokonał Aleks Ławniczak.
Do końca meczu więcej lepszych okazji stworzyło Zagłębie, ale gościom brakowało skuteczności. Dobre sytuacje marnowali między innymi Pieńko, a potem - trafiając w słupek - Dawid Kurminowski.

Wciąż na dnie tabeli

Łódzki zespół, który jest w tym sezonie bieniaminkiem, przegrał już dwunasty mecz w sezonie. W przypadku wygranej mógł przynajmniej do niedzieli przeskoczyć przedostatni w tabeli Ruch Chorzów, który tego dnia zagra u siebie z Koroną.
Zagłębie jest siódme, zrównało się punktami z szóstą Legią, ale ma w tej chwili o dwa mecze rozegrane więcej.
ŁKS Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Bartosz Kopacz (9), 0:2 Aleks Ławniczak (49).
Żółta kartka - ŁKS Łódź: Michał Mokrzycki. KGHM Zagłębie Lubin: Tomasz Makowski, Marko Poletanovic.
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 6 473.
ŁKS Łódź: Aleksander Bobek - Bartosz Szeliga, Levent Gulen, Adam Marciniak, Artemijus Tutyskinas (46. Kamil Dankowski) - Dani Ramirez (62. Engjell Hoti), Adrien Louveau, Michał Mokrzycki (77. Mieszko Lorenc), Piotr Janczukowicz (83. Piotr Głowacki) - Kay Tejan, Stipe Juric (62. Maciej Śliwa).
KGHM Zagłębie Lubin: Szymon Weirauch - Bartłomiej Kłudka, Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Luis Mata - Mateusz Wdowiak (77. Kacper Chodyna), Damian Dąbrowski, Tomasz Makowski (77. Marko Poletanovic), Serhij Bułeca, Tomasz Pieńko (88. Arkadiusz Woźniak) - Dawid Kurminowski.