Znalazł się mocny na Bułkę. Niebywała seria Polaka dobiegła końca

03/12/2023, 09:29 GMT+1

Kiedyś musiało to nastąpić. Po ośmiu z rzędu meczach francuskiej ekstraklasy z czystym kontem Marcin Bułka został pokonany. Bramkarz Nicei puścił gola w trakcie wyjazdowego meczu z Nantes.

Marcin Bułka bohaterem Nicei

Ten rzadko spotykany w tym sezonie moment nadzedł w 24. minucie. Z kopnięciem Moussy Sissoko z dwunastu metrów Bułka jeszcze sobie poradził, ale przy dobitce Florenta Molleta był już bezradny.

747 minut i wystarczy, do rekordu się nie zbliżył

We Francji dawno nie było tak długiej udanej serii golkipera. Bułka, który 21 listopada zadebiutował w reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Łotwą (2:0), w sumie nie puścił bramki w Ligue 1 przez 747 minut. Poprzednio skapitulował 15 września w wygranym 3:2 wyjazdowym spotkaniu z Paris Saint-Germain.

Do rekordu rozgrywek jednak się nie zbliżył. W sezonie 1992/93 Gaetan Huard z Girondins Bordeaux nie dał się zaskoczyć w 13 kolejnych spotkaniach i łącznie przez 1176 minut.
Dla polskiego bramkarza smutniejszą informacją była z pewnością porażka jego zespołu 0:1. Co ciekawe, była ona dopiero pierwszą ligową w tym sezonie. A ekipa prowadzona przez trenera Francesco Fariolego w sobotę rozgrywała już 14. spotkanie. Bilans Bułki - cztery stracone gole w 12 meczach i 10 "czystych kont" - i tak robią kolosalne wrażenie.

Nicea zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc tylko punkt do Paris Saint-Germain, ale stołeczna drużyna rozegra mecz 14. kolejki w niedzielę na wyjeździe z Le Havre.