Bułka nie dał się pokonać Frankowskiemu. Punkty zostały w Nicei

21/12/2023, 07:49 GMT+1

Piłkarze Nice, z Marcinem Bułką w bramce, pokonali u siebie Lens Przemysława Frankowskiego 2:0 w spotkaniu 17. kolejki francuskiej ekstraklasy. W innym środowym meczu lider Paris Saint-Germain, m.in. dzięki dwóm trafieniom obchodzącego tego dnia 25. urodziny Kyliana Mbappe, wygrał z Metz 3:1.

Marcin Bułka bohaterem Nicei

Obaj polscy piłkarze wybiegli w podstawowych składach swoich drużyn na Allianz Riviera. Do 74. minuty w ekipie gości grał Frankowski, a niewiele brakowało, żeby boisko opuścił również Bułka.
Na początku drugiej połowy golkiper Nice usiadł przed swoją bramką, sygnalizując kontuzję uda. Po interwencji medycznej 24-latek z zabandażowaną nogą wstał i kontynuował występ.

Bułka zmagał się z drobnym urazem nogi

Losy zwycięstwa gospodarzy rozstrzygnęły się w samej końcówce. Oba gole, w odstępie zaledwie 180 sekund, strzelił Nigeryjczyk Terem Moffi. Za pierwszym razem po rzucie karnym, a za drugim po strzale z bliska, poprzedzonym świetną akcją lewą stroną Jeremiego Bogi.

PSG i Mbappe nie zawiedli

Liderem tabeli Ligue 1 pozostaje PSG. W środę paryżanie pokonali na własnym stadionie Metz 3:1, a urodziny efektownie uczcił Mbappe. Zdobył dwie bramki, a szczególnie ładna była ta pierwsza, gdy zaskoczył rywali precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego.
Łącznie były gracz Monaco ma na koncie 18 ligowych trafień i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.
Pozostałe gole na Parc des Princes tego dnia były dziełem Vitinhi (PSG) oraz Matthieu Udola (Metz).