Liga Europy 2023/2024. West Ham United zremisował z Bayerem Leverkusen w drugim meczu 1/4 finału

Akt. 18/04/2024, 23:18 GMT+2

Piłkarze Bayeru Leverkusen długo nie mogli być pewni awansu do najlepszej czwórki Ligi Europy. Ostatecznie, po trafieniu w 89. minucie rewanżowego meczu 1/4 finału, zremisowali z West Hamem United 1:1. Tydzień wcześniej wygrali 2:0.

AZ Alkmaar - West Ham w półfinale LKE (źródło: Getty Images)

Po pierwszym starciu faworytem do awansu był Bayer. Piłkarze Xabiego Alonso, którzy w ostatni weekend świętowali zdobycie mistrzostwa Niemiec, tydzień wcześniej pokonali u siebie West Ham różnicą dwóch goli.

Bayer uratował remis w końcówce

W czwartek ekipa z Leverkusen liczyła na kontynuowanie serii meczów bez porażki. Aptekarze nie przegrali od 43 spotkań w Bundeslidze, krajowym pucharze oraz Lidze Europy, a ostatni raz schodzili z boiska pokonani 27 maja 2023 roku (0:3 z VfL Bochum).
Potyczka w Londynie nie rozpoczęła się jednak dla gości najlepiej.
Jeszcze przed upływem inauguracyjnego kwadransa prowadzenie drużynie z Premier League uderzeniem głową dał Michail Antonio, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Jarroda Bowena.

Piłkarze West Hamu po golu na 1:0 z Bayerem

Gospodarze mieli przewagę, w pierwszej połowie oddali w sumie pięć celnych strzałów, ale wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.
W drugiej części zespół z Łukaszem Fabiańskim w składzie już nie dominował na murawie.
Bayer umiejętnie się bronił i potrafił przy tym wyprowadzać groźne kontry. Jedna z nich, w 89. minucie, przyniosła trafienie wyrównujące, a zdobywcą bramki, po rykoszecie, był wpuszczony z ławki rezerwowych Jeremie Frimpong.

Jeremie Frimpong dał remis Bayerowi

Więcej goli już nie padło.

Liga Europy 2023/2024. Wyniki rewanżowych meczów 1/4 finału:

18 kwietnia, czwartek:
AS Roma - AC Milan 2:1 (2:0), w pierwszym meczu - 1:0, awans - Roma
Atalanta Bergamo - Liverpool FC 0:1 (0:1), w pierwszym meczu - 3:0, awans: Atalanta
West Ham United - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0), w pierwszym meczu - 0:2, awans: Bayer
Olympique Marsylia - Benfica Lizbona (1:0, trwa dogrywka), w pierwszym meczu - 1:2, awans: ?
półfinały: 2 i 9 maja