Mohammed Kudus bohaterem meczu West Ham United - SC Freiburg w Lidze Europy. Nietypowa cieszynka

15/03/2024, 12:08 GMT+1

Piłkarze West Ham United awansowali do najlepszej ósemki trwającej edycji Ligi Europy. W 1/8 finału popularne Młoty wyeliminowały SC Freiburg, a największym bohaterem wygranego 5:0 rewanżu był Mohammed Kudus.

AZ Alkmaar - West Ham w półfinale LKE (źródło: Getty Images)

Po pierwszym meczu zawodnicy West Hamu nie mogli mieć powodów do radości. Na wyjeździe ekipa z Premier Leagueprzegrała 0:1, ale w rewanżu dała prawdziwy popis.

Zasłużył na odpoczynek

Po spotkaniu najwięcej mówi się o znakomitej postawie Kudusa. 23-latek zdobył tego dnia dwie bramki, a szczególnej urody była zwłaszcza pierwsza z nich, na 4:0.
W 77. minucie reprezentant Ghany wyszedł z piłką z własnej połowy, przeprowadził efektowny rajd, mijając kilku rywali, a na koniec, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Freiburga, pewnie pokonał Noaha Atubolu.
Nie mniej interesujące było to, co stało się tuż po golu. Celebrujący Kudus, biegnąc w stronę trybun, chwycił w ręce plastikowy stołek należący do jednego ze stewardów.
Skrzydłowy postawił krzesełko na ziemi i na nim usiadł. Wydaje się, że najzwyczajniej w świecie chciał odpocząć, bo na jego twarzy widać było zmęczenie przeprowadzoną chwilę wcześniej piękną akcją.

Nietypowa cieszynka Mohammeda Kudusa

Piłkarze WHU poznają ćwierćfinałowego rywala w Lidze Europy w piątek 15 marca. Początek losowania o 13.00.