Euro 2024. Mężczyzna w masce na dachu stadionu w Dortmundzie podczas meczu Niemcy - Dania

Lukasz Lasia

Akt. 30/06/2024, 08:27 GMT+2

Niepokojące sceny podczas meczu 1/8 finału Euro 2024 pomiędzy gospodarzem turnieju Niemcami a Danią. Jak poinformował "Bild", na dach stadionu w Dortmundzie wszedł mężczyzna w masce, mający ze sobą plecak. Został już zatrzymany przez policję.

Mecz Niemcy - Dania w 1/8 finału Euro 2024 (getty images)

To nie był spokojny wieczór w Dortmundzie. Najpierw spotkanie zostało przerwane w 36. minucie z powodu burzy z piorunami i gradu. Przerwa trwała blisko pół godziny. Opóźniona została również druga połowa. Tym razem jednak nie pogoda była powodem, lecz - jak poinformował w niedzielę nad ranem "Bild" - mężczyzna w masce i plecaku na dachu stadionu.
"Bild" pisze o mężczyznie na dachu stadionu
Policja przekazała, że pojawił się on na dachu o godzinie 22.27, w trakcie meczu. "Potem już nie chciał go opuścić" - czytamy w niemieckim tabloidzie.
W transmisji telewizyjnej można było zobaczyć, jak tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy sędzia Michael Oliver przyprowadził do siebie dwóch kapitanów Ilkaya Guendogana i Kaspera Schmeichela i skierował ich wzrok na dach stadionu.

Sędzia Michael Oliver rozmawia z Ilkayem Guendoganem i Kasperem Schmeichelem

"Prawdopodobnie ze względu na wybuchową akcję na zawrotnych wysokościach rozpoczęcie drugiej połowy zostało opóźnione" - przekazał niemiecki tabloid.
Angielski arbiter kontynuował jednak mecz. Dziennikarze poinformowali jedynie, że "helikopter oświetlił dach, by mieć oko na osobę".
Policja zdołała aresztować osobę na dachu stadionu dopiero po ostatnim gwizdku. "Około 23.20 na arenie mistrzostw Europy można było zauważyć większy oddział specjalnej grupy zadaniowej policji (SEK)" - czytamy w artykule.

"Nie było zagrożenia"

W niedzielę rano policja podała, że zatrzymanym był 21-latek z Osnabruecka. Nadal nie wiadomo, w jaki sposób dostał się on na dach.
Mężczyzna został wkrótce aresztowany. "W żadnym momencie nie było zagrożenia dla innych osób. Policja w dalszym ciągu nie jest w stanie udzielić żadnych informacji na temat jego motywów” - czytamy.
Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Niemców 2:0. W ćwierćfinale gospodarze Euro zmierzą się ze zwycięzcą konfrontacji Hiszpania - Gruzja.