Euro 2024. Mecz Niemcy - Dania został przerwany w pierwszej połowie z powodu burzy

Akt. 29/06/2024, 22:21 GMT+2

Mecz 1/8 finału Euro 2024 między Niemcami i Danią został przerwany w pierwszej połowie z powodu złych warunków atmosferycznych. Nad stadionem w Dortmundzie rozpętała się burza z piorunami.

Euro 2024: Szwajcaria - Niemcy (źr. Getty Images)

Była 35. minuta sobotniego spotkania, kiedy sędzia Michael Oliver z Anglii wezwał piłkarzy obu zespołów do zejścia z boiska.
Od kilku minut, jak relacjonował na swojej stronie internetowej magazyn "Kicker", padało coraz mocniej. Słychać było też grzmoty.

Piorun nad stadionem w Dortmundzie w trakcie meczu Niemcy - Dania

Piłkarze schowali się w szatni

"Burza przechodzi bezpośrednio nad stadionem w Dortmundzie" - napisano.

Deszcz na meczu Niemcy - Dania

Po kilku minutach ekipy Niemiec i Danii zeszły z ławek rezerwowych do szatni.
W tym czasie trwała potężna ulewa, na murawę padał grad. Kule gradowe miały wielkość piłek do ping ponga.

Mecz 1/8 finału Euro 2024 między Niemcami i Danią został przerwany

Mecz, który rozpoczął się o godzinie 21, został przerwany przy wyniku 0:0. Grę wznowiono po ponad 20 minutach, chwilę przed godz. 22.