Rewelacyjny Gwinejczyk podbija Bundesligę. Nawet Lewandowski nie miał takiej serii

07/10/2023, 22:07 GMT+2

Serhou Guirassy nie zwalnia tempa w niemieckiej ekstraklasie. Gwinejczyk w sobotę poprowadził VfB Stuttgart do zwycięstwa 3:1 z VfL Wolfsburg, popisując się hat-trickiem. Łącznie ma już na swoim koncie aż 13 goli w siedmiu kolejkach, co jest nowym rekordem Bundesligi na tym etapie sezonu.

Bayern wyszarpał Borussii mistrzostwo Niemiec

VfB Stuttgart po tej wygranej przynajmniej do niedzieli pozostanie liderem niemieckich rozgrywek z dorobkiem 18 punktów. O jeden wyprzedza Borussię Dortmund, która pokonała u siebie Union Berlin 4:2. Trzeci w tabeli Bayer Leverkusen (16 pkt) może przejąć prowadzenie, jeśli w tej serii spotkań zwycięży u siebie z zamykającym stawkę FC Koeln.

Hat-trick w kwadrans

Urodzony we Francji 27-letni Guirassy w sobotę odwrócił losy meczu z Wolfsburgiem na własnym terenie. Goście prowadzili do przerwy po golu Yannicka Gerhardta, ale w drugiej odsłonie nie byli już w stanie upilnować lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi.
Gwinejczyk trafiał do siatki przyjezdnych w 67., 78. i 82. minucie. Pierwsza z tych bramek padła z rzutu karnego. Guirassy został pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który strzelił 13 goli w pierwszych siedmiu kolejkach sezonu.
- To niewiarygodne. Ale za tym wszystkim stoi ogrom świetnej pracy zespołu - powiedział bohater meczu.
- Jestem po prostu wdzięczny, kocham swoją pracę, miasto i fanów. Chcę dalej tak się prezentować - dodał.

Sehrou Guirassy

Imponująca skuteczność pozyskanego przed rokiem z francuskiego Rennes reprezentanta Gwinei (to jego drugi hat-trick w sezonie) sprawia, że VfB Stuttgart, który w poprzedniej edycji do końca walczył o utrzymanie, teraz jest czołowym zespołem Bundesligi. Z kolei Guirassy obecnie ma na swoim koncie tylko trzy gole mniej niż królowie strzelców poprzedniego sezonu Niclas Fuellkrug i Christopher Nkunku.