Sędzia znokautowany w Bundeslidze. Wyjątkowy kibic uratował mecz

27/01/2024, 20:09 GMT+1

Niecodzienne sceny rozegrały się podczas sobotniego meczu Bundesligi w Wolfsburgu, gdzie "Wilki" podejmowały FC Koeln. Jeden z arbitrów liniowych został potężnie uderzony piłką w twarz i nie był w stanie kontynuować pracy. Po gorączkowych poszukiwaniach zastępstwa ratunek nadszedł z trybun.

Bayern wyszarpał Borussii mistrzostwo Niemiec

W 15. minucie obrońca gości Max Finkgraefe mocno wybił futbolówkę w stronę linii bocznej, nokautując asystenta głównego arbitra. Oszołomiony Thorben Siewer po mocnym uderzeniu z kilku metrów padł na ziemię i potrzebował pomocy medycznej. Na szczęście z czasem udało się go postawić na nogi, ale musiał opuścić plac gry. O dalszym sędziowaniu nie było już mowy.

Thorben Siewer nie dokończył meczu w Wolfsburgu

Czy jest tu jakiś sędzia?

Powstałą lukę na linii wypełnił Nicolas Winter, który tego dnia początkowo pełnił funkcję czwartego arbitra. Wówczas pojawił się jednak kolejny problem, czyli kto przejmie jego rolę, gdyż limit sędziów w Wolfsburgu został już wyczerpany.
Stadionowy spiker w takiej sytuacji zwrócił się do publiczności z pytaniem, czy wśród kibiców są wykwalifikowani arbitrzy. Zgłosił się 32-letni Tobias Krull, bramkarz i dyrektor sportowy występującej w szóstej lidze lokalnej ekipy MTV Gifhorn. W przeszłości grał w drużynach młodzieżowych VfL Wolfsburg. Jak się okazało, posiada również licencję sędziowską, dzięki czemu spotkanie mogło zostać wznowione po 15-minutowej przerwie. Mecz zakończył się remisem 1:1.
To już kolejna taka sytuacja na wysokim poziomie i to tylko w styczniu. W połowie miesiąca do podobnego zdarzenia doszło w Pucharze Anglii. Podczas meczu Wolverhampton Wanderers – Brentford jeden z asystentów głównego sędziego źle poczuł się przed dogrywką. Zastąpił go kibic miejscowego zespołu, który zwykle sędziuje amatorskie spotkania drużyn do lat 12.