Bayern Monachium pokonał FC Kolen. Święto w Leverkusen odłożone

13/04/2024, 19:15 GMT+2

Sensacji nie było, Bayern Monachium pokonał u siebie FC Koeln 2:0 w sobotnim meczu 29. kolejki ligi niemieckiej. Taki rezultat oznacza, że Bayer Leverkusen musi wygrać następnego dnia z Werderem Brema, żeby zapewnić sobie historyczne mistrzostwo.

Arsenal Londyn - Bayern Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 2023/24

Sytuacja na sześć kolejek przed końcem wyglądała następująco: lider z Leverkusen - 76 punktów, o 16 więcej od drugiego Bayernu. Gdyby monachijczykom w sobotnie popołudnie powinęła się noga, Bayer mógł świętować pierwszy w historii tytuł.
Ale Bawarczycy, wciąż aktualni mistrzowie, wywiązali się z roli murowanego faworyta. Pokonali przedostatnią w tabeli ekipę z Kolonii 2:0 po golach w drugiej połowie Raphaela Guerreiro i Thomasa Muellera. Stracili za to Kingsleya Comana. Francuz, który opuścił boisko w 50. minucie, to kolejny po Serge'u Gnabrym ofensywny zawodnik, którego może zabraknąć we wtorkowym rewanżu z Arsenalem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W Londynie było 2:2, a te rozgrywki to jedyna szansa Bayernu na trofeum w tym sezonie.

Thomas Mueller ustalił wynik meczu. Bayern pokonał FC Koeln 2:0

W tej sytuacji Bayer musi pokonać w niedzielę na własnym stadionie pozostający od sześciu meczów bez zwycięstwa Werder Dawida Kownackiego, żeby przypieczętować mistrzostwo.

Zwycięstwa RB Lipsk i Borussii Dortmund

W sobotę zwycięstwa odniosły również pozostałe drużyny z czołówki Bundesligi. RB Lipsk pokonał u siebie VfL Wolfsburg 3:0 po golach Daniego Olmo, Benjamina Sesko i Loisa Opendy. W ekipie Wilków po raz kolejny cały mecz w rezerwie spędził Jakub Kamiński.
Z kolei grająca w osłabieniu przez 40 minut po tym, jak napastnik Karim Adeyemi zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe swoją imienniczkę z Moenchengladbach 2:1. Wcześniej dwie bramki dla BVB zdobył Marcel Sabitzer, a gola kontaktowego wbił Maximilian Woeber.
Drużyny z Lipska i Dortmundu mają po 56 punktów i prawdopodobnie stoczą walkę o czwarte miejsce w tabeli, ostatnie, które będzie uprawniać do występu w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.