Robert Lewandowski - asysty w niedzielnym meczu FC Barcelona - Pumas UNAM o Puchar Gampera [wideo]

07/08/2022, 19:06 GMT+2

Jeśli ktoś miał obawy, czy Robert Lewandowski zdoła wkomponować się w zespół i taktykę trenera Xaviego, to po kilkunastu minutach meczu między Barceloną i Pumas UNAM mógł spać spokojnie. Polak nie tylko strzelił gola, ale także świetnie współpracował z kolegami, co przełożyło się na dwie asysty. W tym jedną szczególnej urody.

Trener Barcelony Xavi Hernandez w licznych wywiadach podkreślał, że Lewandowski to nie tylko wyborny strzelec, ale również zawodnik grający dla drużyny. Miał rację, a jego słowa znalazły potwierdzenie w niedzielnym meczu o Puchar Gampera.

Świetne podania "Lewego"

Polak już w 3. minucie strzelił swojego premierowego gola w barwach katalońskiego zespołu, ale na tym nie koniec.
Po chwili popisał się asystą przy golu Pedriego. "Lewy" idealnie dograł do wychodzącego na czystą pozycję pomocnika, któremu nie zostało nic innego, jak tylko uderzyć na bramkę.

Mało tego, w 19. minucie wprawił zgromadzoną na Camp Nou publiczność w ekstazę, kiedy popisał się świetnym zagraniem piętą, które ostatecznie przerodziło się w drugą asystę. Okazji ponownie nie zmarnował bowiem Pedri. Wówczas Barcelona prowadziła z meksykańskim Pumas UNAM już 4:0.
Oficjalny Twitter Barcelony napisał o zagraniu Lewandowskiego wprost: magiczne podanie.
Barcelona - Pumas 6:0(Lewandowski 3', Pedri 5' i 19', Dembele 10', Aubameyang', De Jong 84')
Autor: PO/TG / Źródło: eurosport.pl