Inter Mediolan - Viktoria Pilzno: wynik i relacja. Liga Mistrzów

26/10/2022, 18:35 GMT+2

Piłkarze Interu Mediolan musieli wygrać z Viktorią Pilzno, żeby zapewnić sobie już w środę awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Zrobili to w pięknym stylu, zwyciężając na San Siro 4:0. W tej samej grupie C już wcześniej z awansu cieszyli się zawodnicy Bayernu Monachium. Z kolei FC Barcelona w środę ostatecznie pożegnała się z myślami o sukcesie w elitarnych rozgrywkach.

Viktoria nie zdobyła w tym sezonie Ligi Mistrzów nawet punktu. Trudno więc było przypuszczać, że tym razem sprawi niespodziankę na San Siro z walczącym o awans, wyjątkowo zmobilizowanym Interem.

Czekając na cud

Na sensację i potknięcie mediolańczyków na pewno liczono w Barcelonie. Bez tego zespół Roberta Lewandowskiego nie miał co marzyć o awansie z grupy C. Zwycięstwo dawało bowiem promocję Interowi, a Duma Katalonii mogła szykować się do gry już tylko w Lidze Europy.
Czasami piłkarskie cuda się zdarzają. Przed środowym meczem przypominano, że w 2019 roku Slavia Praga przyjechała na San Siro i zremisowała w Lidze Mistrzów z Interem 1:1, tracąc gola zaledwie dwie minuty przed końcem spotkania. Czy Viktoria mogła powtórzyć tamto osiągnięcie rodaków? Okazało się, że nie.
Inter musiał wygrać i na początku konfrontacji było widać, że miejscowi piłkarze byli mocno usztywnieni stawką spotkania. Akcje mediolańczyków były rwane, a Czesi z łatwością radzili sobie z przerywaniem ich ataków.

Dominacja Interu

Jako pierwsi po ponad dwudziestu minutach bramce gości poważnie zagrozili Federico Dimarco i Henrich Mychitarian, ale za każdym razem Jindrich Stanek popisywał się kapitalnymi interwencjami. Z kolei strzał Lautaro Martineza w ostatniej chwili zablokował Lukas Hejda. Gol wisiał jednak w powietrzu.
Co się odwlecze, to nie uciecze. W 35. minucie Alessandro Bastoni idealnie dośrodkował na głowę Mychitariana, a ten trafił do siatki przy słupku.

Drugi cios Inter zadał siedem minut później. Tym razem Nicolo Barella kapitalnie znalazł na skrzydle Dimarco, ten z pierwszej piłki podał do Edina Dżeko, a Bośniak dopełnił formalności.
Po zmianie stron gospodarze starali się podwyższyć prowadzenie. Mychitarian trafił w słupek, a bliski powodzenia był też Martinez, którego jakimś cudem powstrzymał Stanek. Bramkarz Viktorii nie zdołał już zatrzymać strzału Dżeko w 66. minucie.
Wydarzeniem ostatnich fragmentów meczu było wejście na boisko Romelu Lukaku, który ostatni raz zagrał 26 sierpnia przeciwko Lazio. Doskonały belgijski napastnik niedługo później strzelił czwartego gola w meczu i na koniec wraz kolegami mógł cieszyć się z awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Inter Mediolan - Viktoria Pilzno 4:0 (2:0)
Bramki: Mychitarian (35), Dżeko (42, 66), Lukaku (87)