Piłkarze i kibice Wisły Kraków hucznie świętowali zdobycie Pucharu Polski na Rynku Głównym

Akt. 03/05/2024, 15:22 GMT+2

Piłkarze Wisły Kraków, którzy wygrali w Warszawie finał Pucharu Polski, następnego dnia hucznie świętowali na Rynku Głównym. Tam w piątkowe popołudnie zebrali się kibice Białej Gwiazdy, którzy mogli zobaczyć okazałe trofeum, piąte takie zdobyte w historii klubu.

Piłkarze Wisły Kraków świętują zdobycie Pucharu Polski

W czwartek na PGE Narodowym Wisła sięgnęła po Puchar Polski w niezwykłych okolicznościach. Przegrywała z faworyzowaną Pogonią Szczecin do 99. minuty, kiedy na 1:1 wyrównał Hiszpan Eneko Satrustegui.
Następnie, w trzeciej minucie dogrywki, gola na wagę zwycięstwa wbił jego rodak Angel Rodado.

Piłkarze i kibice Wisły Kraków świętowali zdobycie Pucharu Polski na Rynku Głównym

W piątkowe popołudnie tysiące kibiców Białej Gwiazdy zebrało się na Rynku Głównym, żeby cieszyć się z piłkarzami oraz sztabem szkoleniowym z niespodziewanego sukcesu. Pierwszego od 2011 roku, gdy krakowski zespół wywalczył mistrzostwo kraju.
Drużyna Wisły pojawiła się z trofeum na balkonie Sukiennic. Odśpiewano między innymi klubowy hymn, fetowano również zdobywców bramek.

PIĄTY PUCHAR POLSKI DLA WISŁY KRAKÓW

Dla Wisły, która walczy o powrót do elity (obecnie jest piąta w rozgrywkach pierwszej ligi), to piąty triumf w Pucharze Polski. Krakowianie są też pierwszym zespołem z zaplecza ekstraklasy od sezonu 1995/96, który zdobył krajowy puchar.
Pula nagród w zakończonej edycji Fortuna Pucharu Polski wynosiła 10 milionów złotych, z czego połowa, czyli pięć milionów, przypadła zwycięzcy, który otrzyma również prawo gry w europejskich pucharach.

POGOŃ SZCZECIN - WISŁA KRAKÓW 1:2 PO DOGRYWCE (1:1, 0:0)

Bramki: dla Pogoni - Efthymis Koulouris (75.), dla Wisły - Eneko Satrustegui (99.), Angel Rodado (93.).