Erling Haaland strzelił dwa gole w meczu VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund: Bundesliga

24/04/2021, 18:56 GMT+2

Erling Haaland przekroczył kolejną granicę. Dzięki dwóm trafieniom w meczu z VfL Wolfsburg Norweg po raz pierwszy w karierze uzbierał 25 goli w sezonie ligowym. W klasyfikacji Złotego Buta zbliżył się natomiast do Roberta Lewandowskiego.

W spotkaniu 31. kolejki Bundesligi Borussia pokonała na wyjeździe trzeci w tabeli Wolfsburg 2:0. To bardzo cenne zwycięstwo w kontekście walki o awans do Ligi Mistrzów. Oba zespoły dzielą już tylko dwa punkty.
Bohaterem gości był Haaland. Już w 13. minucie 20-letni napastnik wykorzystał błąd obrońców, wpadł z piłką w pole karne i mocnym strzałem pokonał bramkarza.
W drugiej połowie znów cieszył się z gola. Tym razem perfekcyjnie wykończył ładną akcję zespołową.

Życiowe osiągnięcie

Dla Haalanda były to kolejno 24. i 25. ligowe trafienia w tym sezonie. Nigdy wcześniej - ani jako piłkarz austriackiego Red Bull Salzburg, ani w debiutanckim sezonie w BVB - nie był w stanie zdobyć aż tylu bramek.
Imponuje również skutecznością. Norweg potrzebował do tego zaledwie 26 spotkań.

W klasyfikacji najlepszych strzelców bieżącego sezonu Bundesligi Haaland ustępuje tylko Lewandowskiemu. W sobotę Polak wrócił do gry po miesięcznej przerwie.Strzelił 36. gola, ale jego Bayern i tak sensacyjnie przegrał z Mainz 1:2.
Jeśli chodzi o rywalizację o Złotego ButaHaaland również znajduje się za liderującym kapitanem reprezentacji Polski. Lewandowski ma 72 pkt, natomiast Norweg, Leo Messi i Cristiano Ronaldo po 50.
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl