Bayern - Bochum. Robert Lewandowski chwalony przez Juliana Nagelsmanna - Bundesliga

19/09/2021, 10:52 GMT+2

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu w 19. meczu z rzędu, ale tym razem trener Bayernu komplementował go nie tylko za trafienie.

W sobotnim meczu 5. kolejki Bundesligi Bayern pokonał VfL Bochum aż 7:0, ale Lewandowski na gola czekał aż do 61. minuty. Wówczas po zagraniu Leroya Sane nie popisał się zawodnik gości Robert Tesche i Polak z bliska umieścił piłkę w siatce.
W ten sposób trafił w 19. kolejnym meczu o punkty i 13. w starciu Bundesligi na własnym stadionie, czym ustanowił rekord Bundesligi. Gerd Mueller i Jupp Heynckes, notabene legendarni piłkarze Bayernu, mieli na koncie po 12 trafień z rzędu.
"Lewy" stał się też jedynym aktywnym graczem w Bundeslidze, który zdobył bramkę przeciwko wszystkim 18 klubom grającym obecnie w niemieckiej ekstraklasie.

"Bardzo chce pomagać kolegom"

- Jest głody strzelania goli, chce to robić w każdym meczu - przyznał po meczu w rozmowie z oficjalną stroną Bundesligi Nagelsmann.
Z dorobkiem siedmiu trafień Polak prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Jak policzyli dziennikarze, w tym sezonie kapitan Biało-Czerwonych strzela w lidze średnio co 56 minut.
Trener Bawarczyków wysoko ceni też inne aspekty w grze Polaka. - Jest głodny także asyst. Bardzo chce pomagać swoim kolegom z drużyny. Tym razem miał trzy lub cztery świetne podania stwarzające im szanse bramkowe - podkreślił 34-latek.
Nagelsmann wierzy, że "Lewy" wywalczy siódmą armatę przyznawaną dla króla strzelców Bundesligi. - Wciąż jest najlepszym napastnikiem w lidze i na świecie. Strzeli dla nas jeszcze dużo goli w tym sezonie - nie ma wątpliwości Nagelsmann.

Autor: lukl/łup / Źródło: eurosport.pl, bundesliga.com