Dallas Mavericks po raz trzeci pokonali Minnesota Timberwolves

Akt. 27/05/2024, 10:50 GMT+2

Finały konferencji w NBA są w tym roku wyjątkowo jednostronne. Dallas Mavericks pokonali w niedzielę Minnesota Timberwolves 116:107 i prowadzą w serii już 3-0. Czyli tyle, ile Boston Celtics z Indiana Pacers.

Jeremy Sochan w turnieju Wschodzących Gwiazd NBA (Getty Images)

Mecz w hali American Airlines Center w Dallas rozstrzygał się w czwartej kwarcie. Po trzech był remis 87:87. O zwycięstwie zespołu trenera Jasona Kidda zadecydowały końcowe minuty, wygrane przez jego zawodników 14:3.

Mają szansę na powrót po 13 latach

Do sukcesu poprowadzili gospodarzy Luka Doncic i Kyrie Irving, którzy zdobyli po 33 punkty. Słoweniec miał także siedem zbiórek i pięć asyst. Wspierał ich P.J. Washington - 16 pkt.
W zespole gości wyróżnił się Anthony Edwards - 26 pkt, który miał także po dziewięć zbiórek i asyst. Karl-Anthony Towns dodał 14 pkt i 11 zb., a rozgrywający Mike Conley - 16 pkt.
Czwarty mecz tych zespołów odbędzie się we wtorek, ponownie w Dallas. Zespół z Teksasu staje przed szansą pierwszego od 13 lat awansu do finału rozgrywek.
- Ta wygrana to wspaniałe uczucie. Trzeba jednak myśleć o następnym meczu. Musimy grać z tą samą mentalnością. Rywale nie zamierzają się poddać, mają wspaniały zespół. Zapowiada się twarda rywalizacja. My jeszcze nic nie zrobiliśmy. Potrzebne jest kolejne wygrane spotkanie - powiedział po meczu Doncić, wybrany niedawno po raz piąty z rzędu do najlepszej piątki ligi.

Luka Doncić prowadzi Dallas Mavericks do zwycięstw w Finałach Konferencji Zachodniej NBA

Słoweniec będzie próbował wywalczyć pierwszy w karierze awans do finału NBA. W trzech poprzednich meczach z Leśnymi Wilkami słoweński gwiazdor zdobywał 32, 33 i 29 punktów.
W finale Konferencji Wschodniej ekipa Boston Celtics prowadzą z Indiana Pacers także 3-0. Żaden zespół w historii NBA nie wygrał rundy play off, przegrywając trzy pierwsze spotkania.