NBA 2023/2024. Boston Celtics blisko finału po trzecim zwycięstwie z Indiana Pacers

26/05/2024, 11:06 GMT+2

Koszykarze Boston Celtics są o jedno zwycięstwo od awansu do wielkiego finału NBA. W trzecim meczu o wygraną w Konferencji Wschodniej ekipa z Massachusetts po raz trzeci pokonała Indiana Pacers. Tym razem na wyjeździe, 114:111.

Boston Celtics zmiażdżył Cleveland Cavaliers

Niedzielne spotkanie, choć lepiej rozpoczęli goście, długimi fragmentami układało się po myśli Pacers. Gospodarze przegrali pierwszą kwartę, ale w drugiej odrobili straty, a na przerwę schodzili przy prowadzeniu 69:57.

Odwrócili losy rywalizacji

Zawodnicy z Indianapolis nie zamierzali się zatrzymywać. Dość powiedzieć, że w połowie trzeciej odsłony różnica między zespołami wzrosła do 18 punktów (84:66).
Drużyna z Bostonu wróciła jednak do gry.
Wrażenie musi robić zwłaszcza decydujący fragment meczu w wykonaniu Celtów, którzy wygrali końcówkę 13:2, doprowadzając od wyniku 101:109 do rezultatu 114:111 po ostatniej syrenie.
Bohaterem zwycięzców był Jayson Tatum, który zdobył tego dnia aż 36 punktów, najwięcej spośród wszystkich koszykarzy na parkiecie.
Wśród pokonanych na wyróżnienie zasłużył Kanadyjczyk Andrew Nembhard (32 oczka, dziewięć asyst, cztery zbiórki).
Czwarty mecz, być może ostatni, odbędzie się w Indianapolis we wtorek 28 maja o godzinie 2.00 czasu polskiego.
Zwycięzca starcia Celtics z Pacers w wielkim finale zmierzy się z lepszym z pary Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks. Po dwóch spotkaniach drużyna z Teksasu prowadzi 2-0.