Wygrał dla zmarłego kolegi. Wzruszający koniec wyścigu Dookoła Słowenii

Akt. 18/06/2023, 21:16 GMT+2

Włoch Filippo Zana (Team Jayco-AlUla) triumfatorem kolarskiego wyścigu Dookoła Słowenii. Piąty, ostatni etap do Novego Mesta wygrał zawodnik gospodarzy Matej Mohoricz z grupy Bahrain-Victorious, który zwycięstwo zadedykował zmarłemu koledze.

Matej Mohoric wygrał 5. etap Tour of Slovenia

Decydujący odcinek prowadził do Novego Mesta i liczył 142,6 km.
Sprawę zwycięstwa na nim rozstrzygnęli między sobą Zana i Mohoricz. Ostatecznie Słoweniec wyprzedził na finiszu Zanę, ale w klasyfikacji łącznej stracił do Włocha 18 sekund.

Trzecie miejsce w generalce zajął inny włoski kolarz Diego Ulissi z UAE Team Emirates, który stracił do zwycięzcy 23 sekundy.

Dla Gino Maedera

Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) w klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Słowenii zajął 62. miejsce ze stratą 27.52. Dwaj pozostali polscy kolarze, Stanisław Aniołkowski i Alan Banaszek (obaj Human Powered Health), nie ukończyli imprezy.