Rafał Majka drugi na pierwszym etapie wyścigu Dookoła Asturii

Akt. 26/04/2024, 20:43 GMT+2

Rafał Majka udanie rozpoczął rywalizację w tegorocznym wyścigu Dookoła Asturii. W piątek polski kolarz zajął drugie miejsce podczas pierwszego etapu, zostając wiceliderem klasyfikacji generalnej. Zwyciężył jego kolega z ekipy UAE Team Emirates, 20-letni Meksykanin Isaac del Toro. Zmagania zakończą się w niedzielę.

Majka czwarty na ostatnim etapie AlUla Tour. Zwycięstwo Yatesa

Pierwszego dnia kolarze ścigali się na górskiej trasie z Cangas del Narcea do Pola de Lena (179,1 km), w końcówce której był zjazd i płaski odcinek. Wcześniej nie brakowało jednak wymagających wyzwań. Kolarze pokonali pięć oznaczonych podjazdów. Ze szczytu ostatniego i najtrudniejszego z nich - Alto del Cordal - do mety pozostawało 7 km.

Meksykanin uczcił nowy kontrakt

Del Toro dotarł na metę 61 sekund przed Majką. Utalentowany 20-latek uczcił w ten sposób niedawne przedłużenie kontraktu z UAE Team Emirates aż do 2029 roku.
Trzecie miejsce zajął Urugwajczyk Eric Antonio Fagundez (Burgos-BH), tracąc do zwycięzcy minutę i 4 sekundy. W klasyfikacji generalnej kolejność jest identyczna.
Trzyetapowy wyścig, który zakończy się w niedzielę w Oviedo, jest dla Majki ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 4 maja Giro d'Italia.
"Miło jest wrócić do ścigania. Dobra praca zespołowa i wynik na otwarcie wyścigu Dookoła Asturii" – napisał po pierwszym etapie Polak w mediach społecznościowych.