Tour of the Alps 2024: Aurelien Paret-Peintre wygrał 5. etap. Juan Pedro Lopez triumfował w całym wyścigu

19/04/2024, 17:57 GMT+2

Wyjątkowy dzień dla francuskiej rodziny kolarskiej. Aurelien Paret-Peintre wygrał piąty, ostatni etap 47. Tour of the Alps. Trzecie miejsce zajął jego brat Valentin (obaj z grupy Decathlon AG2R La Mondiale). W całym włosko-austriackim wyścigu zwyciężył Hiszpan Juan Pedro Lopez z Lidl-Trek.

Aurelien Paret-Peintre wygrał 5. etap Tour of the Alps, a Juan Pedro Lopez cały wyścig

W piątek kolarze mieli do przejechania 118 kilometrów wokół Levico Terme. Po drodze mieli do pokonania dwie górskie premie, a ściganie zakończyło się emocjonującym finiszem z peletonu.

Najważniejsze wydarzenia z 5. etapu Tour of the Alps

Lopez wygrał Tour of the Alps

Na ostatnich metrach najwięcej energii zachował Aurelien Paret-Peintre, który wyprzedził Włocha Antonio Tiberiego (Bahrain-Victorious) i swojego brata Valentina.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne znaczące zmiany. Zgodnie z przewidywaniami swoją pozycję lidera zachował Lopez.
- To moje pierwsze zwycięstwo i jestem bardzo szczęśliwy. Drużyna wykonała doskonałą pracę. Chciałbym podziękować wielu osobom z mojej rodziny, przyjaciołom i zespołowi - mówił za linią mety bardzo wzruszony Lopez.

Juan Pedro Lopez po ostatnim etapie Tour of the Alps

Na drugim stopniu podium wyścigu znalazł się Australijczyk Ben O’Connor (Decathlon AG2R La Mondiale Team), a trzeci był Tiberi.