Brandon McNulty zwycięzcą 3. etapu wyścigu Dookoła Romandii, Juan Ayuso nowym liderem

Akt. 26/04/2024, 21:15 GMT+2

Amerykanin Brandon McNulty z grupy UAE Team Emirates wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de Romandie, jazdę indywidualną na czas ze startem i metą w Oron. Koszulkę lidera zdobył czwarty w tej próbie jego kolega z ekipy Hiszpan Juan Ayuso.

McNulty najszybszy na 3. etapie Tour de Romandie. Zobacz najważniejsze wydarzenia

Na liczącej 15,5 km płaskiej trasie McNulty wyprzedził o 13 sekund swojego rodaka Magnusa Sheffielda (Ineos Grenadiers) oraz o 15 kolegę z zespołu - Austriaka Felixa Grossschartnera. Ayuso, który prowadzenie w klasyfikacji generalnej przejął od Belga Thibau Nysa, stracił do zwycięzcy 21 sekund. Łukasz Owsian (Arkea-B&B Hotels) zajął 122. miejsce, tracąc ponad dwie i pół minuty.

Faworyci ślizgali się

Na wyniki etapu wpływ miały zmienne warunki atmosferyczne. McNulty wystartował jako jeden z pierwszych i jechał suchą trasą, w przeciwieństwie do faworytów, którzy rywalizowali w deszczu, na śliskiej szosie.

Składający się z prologu i pięciu etapów wyścig w Szwajcarii, który odbywa się po raz 77. i ma najwyższą kategorię World Tour, zakończy się w niedzielę w Vernier.