Kibice ponieśli Kwiatkowskiego na podium. "Mogło się skończyć dużo gorzej"

04/08/2023, 21:20 GMT+2

Michał Kwiatkowski polskim bohaterem Tour de Pologne! Kolarz Ineos Grenadiers w 80. edycji najsłynniejszego wyścigu w naszym kraju zajął trzecie miejsce. O podium drżał jednak do końca imprezy, w jego przypadku dość dramatycznego.

Michał Kwiatkowski o celach na Tour de Pologne

W piątek Kwiatkowski po raz czwarty stanął na "pudle" Tour de Pologne. W swoim debiucie w 2012 roku był drugi, w 2018 wygrał wyścig, a w 2021, jak i w tym roku, zajął trzecie miejsce.

Michał Kwiatkowski

To nie to samo co w Tour de France

Jednak w końcówce etapu mógł stracić pozycję na podium wskutek kraksy kilka kilometrów przed metą. Wzięło w niej udział siedmiu kolarzy. Niestety nasz zawodnik był w nieszczęsnym gronie.
Meta na krakowskich Błoniach okazała się jednak łaskawa - "Kwiato" utrzymał prestiżową pozycję w wyścigu, który dla kolarzy znad Wisły ma szczególne znaczenie.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że bezpiecznie dojechałem do mety. Ta kraksa była dosyć groźna, ale mogło się skończyć dużo gorzej. Dojechałem do mety, obroniłem podium. Pierwsze i drugie miejsce było poza zasięgiem. Gratulacje dla Mateja i Almeidy. Dobrze jest wrócić do Polski. Na Tour de France czy w Belgii nie odczuwa się tego samego. Dobrze jest zobaczyć polskie flagi i kibiców, którzy wykrzykują twoje imię - skomentował Kwiatkowski.
Po ceremonii dekoracji zawodnik ekipy Ineos Grenadiers spieszył się na samolot do Glasgow, gdzie w niedzielę pojedzie jako jedyny reprezentant Polski w wyścigu ze startu wspólnego o mistrzostwo świata. Transmisje z imprezy w Szkocji w Eurosporcie i Eurosporcie Extra w Playerze.