Dwa maratony i finał Siegemund w Warszawie

Piotr Onami

30/07/2023, 02:12 GMT+2

Pokonała zmęczenie i awansowała do upragnionego finału turnieju BNP Paribas Warsaw Open. Niemka Laura Siegemund w sobotę rozegrała dwa trzysetowe spotkania w palącym słońcu, ale zagra o główne trofeum. Na ten moment nieznana jest jeszcze jej finałowa rywalka, gdyż mecz Igi Świątek z Yaniną Wickmayer został przerwany z powodu zapadających ciemności. Tenisistki dokończą go w niedzielę.

Laura Siegemund zagra w finale w Warszawie

35-letnia Siegemund nie należy do utytułowanych zawodniczek. Jej największe sukcesy w singlu to wygrane turnieje w Bastad (2016) i Stuttgarcie (2017), a także ćwierćfinał Roland Garros (2020). Natomiast w deblu może pochwalić się triumfem w US Open (2020).
Zajmująca 153. miejsce w rankingu WTA Niemka w sobotę dwukrotnie pojawiła się kortach warszawskiej Legii.

Walka na całego

Najpierw był ćwierćfinał z wyżej notowaną (108. WTA) Włoszką Lucrezią Stefanini. Prawdopodobnie najbardziej zacięty mecz turnieju - tak w dużym skrócie można opisać to starcie. W pierwszym secie, w którym kibice zobaczyli cztery przełamania, do wyłonienia zwyciężczyni niezbędny był tie break, w którym 7-5 wygrała Siegemund.
W drugim lepsza okazała się Stefanini, która wygrała w gemach 7:5. Dopiero od połowy ostatniej partii spotkanie zrobiło się bardziej jednostronne i od stanu 4:3 Niemka nie pozwoliła rywalce na więcej. Tenisistki spędziły na korcie prawie trzy i pół godziny.
A na tym nie koniec.

Lepsza od półfinalistki Wimbledonu

Siegemund wróciła na kort o 15.30, by zmierzyć się ze swoją rodaczką, półfinalistką ubiegłorocznego Wimbledonu Tatjaną Marią (65. WTA). I tym razem do wyłonienia triumfatorki ponownie niezbędne były trzy sety.
Faworyzowana Maria wygrała w pierwszej partii 7:5, ale w kolejnych zdecydowanie skuteczniejsza była Siegemund, która zwyciężyła 6:3 i 6:4. Tym razem rywalizowała przez niemal trzy godziny.
Dobra wiadomość dla Niemki jest jedna - ma więcej czasu na odpoczynek od swojej finałowej rywalki.

Kiedy finał BNP Paribas Warsaw Open?

Półfinałowe spotkanie Igi Świątek z Yaniną Wickmayer zostało przerwane w sobotę po godzinie 20.00 z powodu zapadających ciemności przy stanie 6:1, 5:5. Mecz ma zostać wznowiony w niedzielę o godzinie 12.00. Jeśli Belgijka utrzyma świetną dyspozycję z końcówki drugiego seta - przegrywała już 2:5, by doprowadzić do remisu - to niewykluczone, że do wyłonienia finalistki potrzebny będzie trzeci set.
Finałowe starcie z udziałem Siegemund pierwotnie zaplanowano na 13.00, ale godzina rozpoczęcia meczu uzależniona jest od spotkania Świątek z Wickmayer i przerwy niezbędnej na odpoczynek.