Jelena Ostapenko nie zagra w ćwierćfinale w Stuttgarcie z Igą Świątek. Przegrała z Lindą Noskovą

Akt. 17/04/2024, 10:14 GMT+2

Jelena Ostapenko pożegnała się z turniejem WTA 500 w Stuttgarcie. W pierwszej rundzie przegrała z Czeszką Lindą Noskovą 3:6, 1:6. To dobra wiadomość dla Igi Świątek, która mogła trafić na Łotyszkę w ćwierćfinale. Liderka kobiecego rankingu ma z tenisistką z Rygi bilans 0-4.

Ostapenko nie do zatrzymania. Łotyszka wygrała 4. gema w 3. secie

19-letnia Noskova nie przestaje zachwycać w tym sezonie. Wtorkowe zwycięstwo było jej trzecim nad tenisistką z czołowej dziesiątki zestawienia w 2024 roku. W trzeciej rundzie Australian Open wyeliminowała Świątek, docierając w później do ćwierćfinału, a w Dosze rozprawiła się z szóstą na świecie Marią Sakkari.

Jednostronny mecz

Dziesiąta w rankingu WTA Ostapenko w Stuttgarcie rozstawiona była z numerem osiem. Daleko jej jednak było do najlepszej dyspozycji. Pojedynek z Czeszką trwał zaledwie 67 minut.
- Starałam się koncentrować wyłącznie na grze. To był mój pierwszy mecz w tym roku na korcie ziemnym. Cały czas musiałam uważać – powiedziała po ostatniej piłce sklasyfikowana na 31. miejscu na świecie Noskova. – Chciałam uniknąć chaosu w grze i wszystko kontrolować – dodała.
Czeszka świetnie zaczęła mecz, bo od prowadzenia 4:0. Przy 5:3 przełamała podanie rywalki po raz trzeci, tym razem wygrywając gema do zera.
W drugim secie imponowała już pewnością siebie. Szybko objęła prowadzenie 5:0, wygrywając aż 82 proc. wymian po swoim pierwszym serwisie.
W drugiej rundzie rywalką Noskovej będzie lepsza z pary Emma Raducanu – Angelique Kerber. W ćwierćfinale na jedną z nich czekać może Świątek, o ile w czwartek upora się z Belgijką Elise Mertens.