WTA Stuttgart 2024: Aryna Sabalenka rozbita kontuzją Pauli Badosy. "Chciałam się rozpłakać razem z nią"

Mariusz Czykier

18/04/2024, 10:43 GMT+2

Nie tak wyobrażała sobie Aryna Sabalenka awans do ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Jej rywalka z kortu, a prywatnie bliska przyjaciółka Paula Badosa, poddała mecz w trzecim secie przy stanie 3:3. Białoruska tenisistka z trudem panowała nad emocjami podczas pomeczowego wywiadu. - Chciałam się rozpłakać razem z nią - powiedziała.

Iga Świątek - Aryna Sabalenka w finale turnieju WTA 500 w Stuttgarcie

Z sześciu rozegranych dotąd meczów Sabalenki z Badosą aż trzy miały miejsce w Stuttgarcie. Za każdym razem były to bardzo wyrównane i zacięte pojedynki, z których zwycięsko wychodziła aktualna wiceliderka rankingu.
Ale ostatnie zwycięstwo nad Hiszpanką miało dla Sabalenki słodko-gorzki smak. Jej bliska przyjaciółka w trzecim secie poddała mecz, nie będąc w stanie kontynuować gry z powodu kontuzji.
- Kocham tę dziewczynę i czuję się tak samo źle jak ona - powiedziała Sabalenka podczas rozmowy na korcie po meczu. - Dosłownie miałam ochotę rozpłakać się razem z nią - dodała.
- Bardzo jej współczuję i mam wielką nadzieję, że jak najszybciej wyzdrowieje i będzie gotowa na występ w Madrycie. Jestem naprawdę wdzięczna, że mam taką przyjaciółkę jak Paula - podkreśliła i dodała, że w atmosferze ciągłej rywalizacji taka przyjaźń wiele dla niej znaczy.
O samym meczu powiedziała niewiele. Podziękowała tylko za wsparcie obecnej na trybunach publiczności.

Świątek wkracza do gry o trzeci tytuł

W ćwierćfinale Sabalenka spotka się ze zwyciężczynią meczu rozstawionej z nr 6 Czeszki Markety Vondrousovej z Rosjanką Anastazją Potapową.
W czwartek o awans do ćwierćfinału zagra Iga Świątek, która po raz drugi z rzędu broni w Stuttgarcie tytułu. Jej rywalką będzie belgijska tenisistka Elise Mertens.