Aryna Sabalenki - Paula Badosa. Płacz w ramionach przyjaciółki skończył mecz

Akt. 18/04/2024, 06:38 GMT+2

Aryna Sabalenka zagra w kolejnej rundzie turnieju WTA 500 w Stuttgarcie, ale na pewno nie w taki sposób chciała do niej awansować. Jej rywalka, a zarazem przyjaciłółka, Paula Badosa poddała mecz w trzecim secie przy wyniku 6:7(4), 6:4, 3:3. Białorusinka teraz zagra w ćwierćfinale.

Badosa awansowała do 2. rundy Australian Open

Sabalenka i Badosa poprzednio na korcie spotkały się niedawno, w drugiej rundzie marcowego turnieju w Miami. Wówczas wiceliderka światowego rankingu ograła Hiszpankę w dwóch partiach.
Tym razem miała więcej problemów. Badosa napsuła jej krwi już w pierwszym secie, ostatecznie przegrywając go dopiero po tie-breaku. Do gry wróciła przełamując Białorusinkę dwukrotnie w kolejnej partii. Trzecia rozpoczęła się od zaciętej walki. Niestety, Hiszpanka w pewnym momencie zaczęła zmagać się z urazem i w końcu się wycofała.
Jak podaje hiszpański dziennik "Marca", to już 33 spotkanie, które zakończyła przed czasem z powodu problemów zdrowotnych. Po spotkaniu z Sabalenką obie tenisistki wyściskały się przy siatce. W pewnym momencie Badosa nie wytrzymała i rozpłakała się swojej przyjaciółce w ramionach.
Liczne kontuzje sprawiają, że Badosa z miesiąca na miesiąc jest coraz niżej w rankingu. Jeszcze dwa lata temu, właśnie po turnieju w Stuttgarcie, była wiceliderką rankingu. Teraz zajmuje w nim dopiero 93. miejsce, a wkrótce może wypaść z czołowej setki.

Sabalenka chce odczarować Stuttgart

Sabalenka w pierwszej rundzie miała wolny los jako jedna z czterech najwyżej rozstawionych zawodniczek, w tym Iga Świątek, która rozegra swój mecz w czwartek. W ostatnich trzech latach trzykrotnie docierała w Stuttgarcie do finału i ani razu nie wygrała. W dwóch ostatnich edycjach pokonywała ją właśnie Świątek.
Białorusinka w ćwierćfinale zagra z wygraną spotkania Marketa Vondrousova - Anastazja Potapowa.