Magdalena Fręch przegrała z Marketą Vondrousovą w turnieju w Strasburgu

Akt. 22/05/2024, 16:21 GMT+2

Magdalena Fręch pożegnała się z turniejem WTA 500 na kortach ziemnych w Strasburgu. Polska tenisistka przegrała w drugiej rundzie z rozstawioną z numerem pierwszym Czeszką Marketą Vondrousovą 7:5, 1:6, 0:6.

Magdalena Fręch pokonała Shuai Zhang w 1. rundzie Roland Garros

Fręch (54. WTA) występy na wschodzie Francji zaczęła znakomicie. Po przejściu dwustopniowych kwalifikacji stanęła naprzeciw byłej mistrzyni US Open Sloane Stephens i niespodziewanie, po raz pierwszy w karierze, w czwartym podejściu, nadspodziewanie łatwo ją ograła.

Wygrany set na początek

W nagrodę już w środę przyszło jej rywalizować z innym wielkim nazwiskiem kobiecego tenisa, aktualną mistrzynią Wimbledonu i szóstą rakietą świata, Vondrousovą (w pierwszej rundzie miała wolny los). Nie była faworytką również dlatego, że jedyny dotychczasowy pojedynek z Czeszką, dwa lata temu w Indian Wells, przegrała z kretesem.
Tym razem mecz wyglądał zgoła inaczej. Łodzianka świetnie dotrzymywała kroku bardziej utytułowanej rywalce, a w decydującej fazie seta jeszcze przyspieszyła. Przełamała Vondrousovą na 6:5 i za chwilę serwowała, by zamknąć pierwszą partię.

Magdalena Fręch w akcji

I choć było nieco nerwów, bo Czeszka zdołała obronić dwie piłki setowe, to ostatecznie Fręch zwieńczyła dzieło i była w połowie drogi do ćwierćfinału. Turniejowa jedynka była natomiast pod ścianą.

Kłopoty zdrowotne Fręch

Drugi set zaczął się źle. Vondrousova najpierw utrzymała własne podanie, a za chwilę przełamała, nie oddając Polce choćby punktu. Ale wcale nie to było najgorszą wiadomością. Łodzianka wyraźnie zaczęła narzekać na ból w lewym kolanie i przy stanie 0:2 w drugim secie poprosiła o przerwę medyczną.
Gdy wróciła do gry, na korcie rządziła Vondrousova, która wygrała partię 6:1.
Pierwsze dwa gemy trzeciego seta były bardzo wyrównane, grane na przewagi. W obu górą była Czeszka, która za chwilę dołożyła drugie przełamanie. Prowadziła 3:0, by ostatecznie zwyciężyć 6:0.
W ćwierćfinale rywalką Vondrousovej będzie albo Francuzka Fiona Ferro, albo Ukrainka Anhelina Kalinina. W środę w 1/4 finału zameldowała się również Magda Linette.

Magdalena Fręch (Polska) - Marketa Vondrousova (Czechy, 1) 7:5, 1:6, 0:6