WTA 1000 Rzym. Magda Linette w 81 minut w drugiej rundzie

Akt. 08/05/2024, 16:42 GMT+2

Magda Linette z przytupem awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie. W środę pokonała w pierwszej fazie Chinkę Zhu Lin 6:3, 6:2 w 81 minut. Kolejną rywalką polskiej tenisistki będzie była liderka światowego rankingu, Białorusinka Wiktoria Azarenka, która tym pojedynkiem rozpocznie udział w zawodach.

Świetna akcja Linette w 2. gemie meczu z Wozniacki w Australian Open

Linette to trzecia Polka, która wystąpi w drugiej rundzie tegorocznej edycji turnieju w Rzymie. Wcześniej awans wywalczyła Magdalena Fręch, która wygrała z Amerykanką Ashlyn Krueger 7:6 (7-2), 6:3. Jej następną przeciwniczką będzie rozstawiona z numerem trzecim Coco Gauff również ze Stanów Zjednoczonych.
Z kolei Iga Świątek, jako najwyżej rozstawiona tenisistka, w pierwszej rundzie miała wolny los. Rozpocznie rywalizację od spotkania z Amerykanką chorwackiego pochodzenia Bernardą Perą.

Pierwsze zwycięstwo Linette z Zhu

Linette po słabym początku sezonu zaprezentowała zwyżkującą formę w Rouen, gdzie dotarła aż do finału. W końcówce kwietnia potwierdziła lepszą dyspozycję również w Madrycie. Tam wprawdzie odpadła w drugiej rundzie, ale z samą Aryną Sabalenką, której sprawiła sporo problemów.
W Rzymie poznanianka trafiła na początku na Zhu, z którą w przeszłości mierzyła się dwukrotnie i oba te pojedynki przegrała. Tym razem reprezentantka Polski nie miała jednak żadnych kłopotów z Chinką, rewanżując się jej za poprzednie niepowodzenia.
Linette wywierała zdecydowanie większą presję w tym meczu. W pierwszym secie Zhu obroniła pięć break pointów, ale przy szóstym nie utrzymała już podania. Polka przełamała ją w kluczowym momencie i prowadziła 5:3, a po chwili pewnie zamknęła tę partię.

Magda Linette zagra w drugiej rundzie turnieju w Rzymie

W drugiej odsłonie spotkania przewaga poznanianki od początku nie podlegała dyskusji. Wygrała aż cztery gemy z rzędu i dopiero przy takim wyniku Chinka po raz pierwszy obroniła swój serwis. Linette szybko jednak zgasiła zapał rywalki, grając z ogromną swobodą i zamknęła mecz po godzinie i 21 minutach gry.
W piątek Linette zagra z Azarenką, która w pierwszej rundzie miała wolny los. Była liderka rankingu WTA obecnie notowana jest na 24. pozycji. Będzie to szóste spotkanie tych tenisistek, Polka w przeszłości pokonała Białorusinkę dwa razy.