Magda Linette - Aryna Sabalenka. Kiedy i o której godzinie mecz turnieju w Madrycie

Akt. 26/04/2024, 07:40 GMT+2

Magda Linette przed trudnym zadaniem w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie. Jej rywalką będzie broniąca tytułu Aryna Sabalenka. Kiedy i o której mecz Polki?

Australian Open. Linette po zaciętej walce wygrała 7. gema w 2. secie meczu z Sabalenką

Linette ze stolicą Hiszpanii przywitała się w środę. Po zaciętym pojedynku pokonała Włoszkę Elisabettę Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4. Sabalenka z kolei w pierwszej rundzie, podobnie jak Iga Świątek, miała wolny los. Rywalizację o obronę tytułu w Madrycie rozpocznie od drugiej rundy i starcia z Linette.

Magda Linette - Aryna Sabalenka. Kiedy i o której mecz w Madrycie?

Starcie Polki i Białorusinki odbędzie się w piątek, 26 kwietnia. Będzie drugim od godziny 11, co oznacza, że tenisistki wyjdą na kort około godziny 12.30, po zakończeniu meczu Jeleny Rybakiny z Lucią Bronzetti. Wynik na żywo i relacja live w eurosport.pl.
Obie tenisistki pierwszy raz spotkają się na korcie ziemnym. Zajmująca 48. miejsce w światowym rankingu Linette powalczy o pierwsze w karierze zwycięstwo z wiceliderką Sabalenką. Do tej pory przegrała wszystkie trzy mecze, ale ugrywając choćby seta. Ostatni raz zmierzyły się w 2023 roku w Australian Open. Wówczas Polka w półfinale wielkoszlemowej imprezy przegrała 6:7 (1-7), 2:6.

Skrót meczu Linette - Sabalenka w półfinale Australian Open

Zwyciężczyni tego meczu w zagra w trzeciej rundzie z lepszą z pary Katie Boulter - Robin Montgomery.