Magda Linette pokonała Nataliję Stevanović i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Rouen

Akt. 17/04/2024, 14:19 GMT+2

Magda Linette odniosła już czwarte w tym sezonie zwycięstwo na korcie ziemnym. W środę pokonała Serbkę Nataliję Stevanović 6:2, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Rouen. Tam czeka ją dużo trudniejsze zadanie.

Linette przełamała Fernandez w 3. gemie 1. seta

Linette, sklasyfikowana na 60. miejscu w rankingu WTA, była zdecydowaną faworytką. Stevanović w światowym zestawieniu zajmuje 204. lokatę, a do turnieju głównego musiała przebijać się przez kwalifikacje. W pierwszej rundzie Serbka sprawiła ogromną niespodziankę, eliminując Rosjankę Annę Blinkową (45. WTA).

Linette nie dała rywalce szans

Z kolei poznanianka w swoim pierwszym meczu dość łatwo pokonała reprezentantkę gospodarzy Elsę Jacquemot (157. WTA).
Środowy mecz lepiej, bo od prowadzenia 3:0, rozpoczęła Linette. W końcówce trwającego 33 minuty seta przewagę jeszcze powiększyła, przełamując Stevanović po raz drugi, na 6:2. Bardzo skuteczny serwis sprawił, że Serbka nie miała ani jednej szansy na rebreaka.
Początek drugiej odsłony był bardziej wyrównany. Już w pierwszym gemie rywalka miała break point, ale Polka zdołała utrzymać swoje podanie. Kolejny też był wyrównany i padł łupem serwującej Stevanović (1:1). Jak się jednak okazało, na więcej nie było już jej stać. Poznanianka wygrała pięć ostatnich gemów, triumfując w partii 6:1.
Był to drugi w historii pojedynek obu pań. W marcu 2019 roku w turnieju WTA 250 w Guadalajarze (korty twarde) Polka wygrała 6:1, 6:3.
W ćwierćfinale rywalką Linette będzie lepsza z pary Anastasija Pawluczenkowa (22. WTA) – Arantxa Rus (53. WTA).
Dla poznanianki to drugi w tym sezonie turniej na kortach ziemnych. Przed dwoma tygodniami, w Charleston (WTA 500), dotarła do trzeciej rundy.

Magda Linette - Natalija Stevanović 6:2, 6:1