Magda Linette zagra z Serbką Nataliją Stevanović w 2. rundzie turnieju w Rouen

Jacek Cychol

16/04/2024, 18:18 GMT+2

Serbka Natalija Stevanović będzie rywalką Magdy Linette w drugiej rundzie turnieju rangi WTA 250 we francuskim Rouen. Kwalifikantka notowana na odległym 204. miejscu w światowym rankingu tenisistek we wtorek niespodziewanie pokonała rozstawioną z numerem ósmym Rosjankę Annę Blinkową 7:6(2), 3:6, 7:6(2).

Linette przełamała Wozniacki w 4. gemie meczu 1. rundy Australian Open

Polka swój mecz w pierwszej rundzie imprezy w Rouen rozegrała w poniedziałek, zwyciężając z reprezentantkę gospodarzy Elsą Jacquemot 7:5, 6:1. Zajmująca 157. pozycję w rankingu WTA Francuzka tylko w pierwszym secie potrafiła stawić opór notowanej o blisko sto miejsc wyżej poznaniance.

Serbka wyeliminowała rozstawioną Rosjankę

Awans Stevanović do drugiej rundy w Rouen to spora niespodzianka, biorąc pod uwagę, że we wtorek na jej drodze stanęła 45. tenisistka listy WTA. Blinkowa była zdecydowaną faworytką tego pojedynku i miała nawet trzy piłki meczowe w spotkaniu z 29-letnią Serbką, ale to kwalifikantka zachowała więcej zimnej krwi w kluczowych momentach.
Pod koniec pierwszego seta Rosjanka przełamała na prowadzenie 6:5, ale nie wykorzystała sytuacji i w kolejnym gemie sama również nie zdołała utrzymać podania. W tie-breaku niżej notowana zawodniczka przechyliła już szalę na swoją stronę, tracąc tylko dwa punkty.
Blinkowa zrewanżowała się jej w drugiej odsłonie meczu, doprowadzając do decydującej partii, w której też nie brakowało zwrotów akcji. Stevanović prowadziła w trzecim secie 4:1 z przewagą przełamania, lecz kolejne trzy gemy padły łupem rywalki. W końcówce turniejowa ósemka znów wykorzystała break pointa na 6:5, a w następnym gemie prowadziła aż 40:0, mając trzy piłki meczowe. Serbka wyszła jednak z opresji, odłamała, a w tie-breaku ponownie wygrała 7-2.
Linette i Stevanović w przeszłości zmierzyły się już w zawodach cyklu WTA, lecz doszło do tego aż pięć lat temu. W 2019 roku poznanianka pokonała tę rywalkę 6:1, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju w Guadalajarze.

Magda Linette - Natalija Stevanović: kiedy mecz? O której godzinie?

Ich mecz w Rouen zaplanowano na środę. Będzie to drugie spotkanie dnia na korcie numer 1. Mecze rozpoczną się o godz. 11.30. Polka i Serbka powinny pojawić się na korcie około godz. 13.00.