Najgroźniejsza rywalka Świątek za burtą w Montrealu

Akt. 11/08/2023, 21:52 GMT+2

Aryna Sabalenka pożegnała się z turniejem WTA 1000 na kortach twardych w Montrealu. Białoruska tenisistka, wiceliderka światowego rankingu, przegrała w 1/8 finału z Ludmiłą Samsonową 6:7 (2-7), 6:4, 3:6.

Sabalenka wygrała 2. seta w półfinale z Muchovą

Piątkowe spotkanie trwało prawie trzy godziny. Już pierwszy set był bardzo zacięty. Do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, choć w nim zdecydowaną przewagę osiągnęła Samsonowa. Rosjanka, sklasyfikowana na 18. miejscu w rankingu WTA, wygrała 7-2.

Kluczowe przełamania

Drugi set należał do Sabalenki, a kluczowy okazał się gem numer pięć, w którym Białorusinka przełamała serwis rywalki. Wyszła na prowadzenie 3:2, następnie zwyciężyła 6:4.
W decydującej partii Samsonowa także zanotowała pierwsze w meczu przełamanie (na 3:1). Sabalenka złapała kontakt (3:4), ale to był dzień Rosjanki. Samsonowa dołożyła drugie przełamanie w spotkaniu (5:3), po którym za chwilę postawiła kropkę nad i, wykorzystując drugą piłkę meczową.
W ćwierćfinale kanadyjskiej imprezy rywalką Rosjanki będzie Belinda Bencić, która również po trzysetowym pojedynku pokonała wyżej notowaną Petrę Kvitovą 6:7 (3-7), 6:3, 6:1.
W tej fazie turnieju jest Iga Świątek, która w piątek późnym wieczorem polskiego czasu zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins.