Aryna Sabalenka - Mirra Andriejewa: wynik meczu 1/4 finału i relacja - WTA 1000 Madryt

Akt. 01/05/2024, 21:23 GMT+2

Aryna Sabalenka z kolejnym zwycięstwem w turnieju WTA 1000 w Madrycie. W środę Białorusinka dość łatwo pokonała 6:1, 6:4 Mirrę Andriejewą z Rosji. W półfinale czeka ją o wiele trudniejsze zadanie.

Aryna Sabalenka odebrała trofeum za zwycięstwo w Australian Open 2024

Sabalenka broni w Hiszpanii tytułu. Przed rokiem w finale pokonała Igę Świątek. W tej edycji ciąży na niej dodatkowa presja, gra także o to, aby utrzymać pozycję numer dwa w światowym rankingu.
Z Adriejewą nie miała większych problemów. Pierwszy set, w którym kompletnie zdominowała rywalkę, trwał zaledwie 32 minuty. W drugim Rosjanka skuteczniej broniła swojego serwisu, ale raz dała się przełamać, co wystarczyło Sabalence, aby zakończyć spotkanie w dwóch setach.
W czwartek odbędą się półfinały. Rywalką Sabalenki będzie Jelena Rybakina. W drugim meczu Świątek zagra z Madison Keys.

WTA 1000 Madryt: wyniki 1/4 finału

Iga Świątek - Beatriz Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2
Madison Keys - Ons Jabeur 0:6, 7:5, 6:1
Aryna Sabalenka - Mirra Andriejewa 6:1, 6:4
Jelena Rybakina - Julia Putincewa 4:6, 7:6 (7-4), 7:5