Maria Sakkari o przegranym finale Indian Wells z Igą Świątek

17/03/2024, 21:06 GMT+1

Maria Sakkari doceniła klasę Igi Świątek, która nie dała jej szans w finale turnieju Indian Wells. Przy okazji zwróciła się do kibiców oglądających mecz z trybun. - Przepraszam, mogłam bardziej powalczyć. To było zbyt szybko dla was - przyznała tenisistka z Grecji.

Iga Świątek - Maria Sakkari w finale Indian Wells

W niedzielnym finale Świątek triumfowała 6:4, 6:0. Sprawę tytułu, drugiego w karierze w kalifornijskiej imprezie (w 2022 roku również pokonała Sakkari), załatwiła ekspresowo - w godzinę i osiem minut.

Maria Sakkari o przegranym finale z Igą Świątek

Podczas ceremonii wręczenia pucharu dla Polki tenisistka z Aten zwróciła się do kibiców będących na korcie.
- Dziękuję wam za przybycie. Przepraszam, mogłam bardziej powalczyć. To było zbyt szybko dla was - powiedziała Sakkari.
- Iga, jesteś niezwykłą zawodniczką. Świetną osobą i niesamowitą mistrzynią. Zasługujesz na najlepsze. Gratulacje również dla twojego sztabu. Mam nadzieję, że będziemy mogły zagrać jeszcze wiele finałów - dodała.
Następnie Greczynka, obecnie dziewiąta rakieta świata, podziękowała swojemu teamowi i najbliższym za wsparcie przez cały turniej. - Mam nadzieję, że wrócę silniejsza - podsumowała.
22-letnia Świątek zdobyła 19. tytuł w karierze. Za triumf w Indian Wells zagwarantowała sobie 1,1 mln dolarów nagrody. Starsza o sześć lat od Polki Sakkari w finale turnieju WTA wystąpiła po raz dziesiąty, przegrała ósmy raz.

IGA ŚWIĄTEK (POLSKA, 1) - MARIA SAKKARI (GRECJA, 9) 6:4, 6:0