Iga Świątek - Maria Sakkari: wynik na żywo i relacja live z meczu - finał turnieju WTA 1000 w Indian Wells

• -Finał Igi Świątek w Indian Wells. Mecz z Marią Sakkari - relacja na żywo
Więcej o meczu finałowym i niesamowitych statystykach Świątek przeczytacie w serwisie eurosport.pl. Kończymy już naszą relację. Widzimy się niedługo przy okazji turnieju WTA 1000 w Miami!
Najlepsza tenisistka świata kończy turniej w Indian Wells bez straty żadnego seta. W żadnym meczu nie groził jej nawet tie-break.
6:4, 6:0
Wystarczyła jej jedna! Świątek po raz drugi w karierze triumfuje w kalifornijskiej imprezie rangi WTA 1000! W drugiej partii była nie do zatrzymania!

Trzy piłki meczowe dla Świątek przy prowadzeniu 40:0!
Polka dwie piłki od zdobycia drugiego tytułu w Indian Wells. Jest już 30:0 w tym gemie dla returnującej.
5:0
Pełna kontrola po stronie liderki WTA. W drugim secie jest absolutnie poza zasięgiem bezradnej przeciwniczki. To już siódmy gem z rzędu na koncie Świątek, która za moment może zamknąć ten finał.
28-latka robi co w jej mocy, lecz Świątek gra dla niej zbyt mocno i precyzyjnie. Kolejna dłuższa wymiana dla Polki.
4:0
Sakkari po szczęśliwym uderzeniu raszynianki trafia w siatkę i ponownie traci podanie. Trudno będzie jej jeszcze cokolwiek zrobić w tym pojedynku.

Świątek tym razem jest już wyraźnie poza zasięgiem. Prowadzi już 40:0 przy podaniu rywalki i ma przed sobą trzy szanse na kolejne przełamanie.
W poprzedniej partii Sakkari zaczęła odrabiać straty przy takim wyniku. Teraz to jej ostatnia szansa na powrót do meczu.
3:0
Starała się zagrać agresywniej tenisistka z Grecji, ale jeszcze mocniej odpowiedziała jej Polka, która podobnie jak w pierwszym secie, prowadzi już 3:0.
Sakkari wywalczyła drugi punkt w drugim secie. Skromny dorobek jak do tej pory.
Popatrzcie tylko na próbkę możliwości Polki w dzisiejszym meczu:
2:0
PRZEŁAMANIE! Rozpędzonej Polce wystarczyła jedna szansa. Bezradna Greczynka szuka pomocy u swojego trenera, ale na tak grającą Świątek chyba nie ma sposobu.
Potężne uderzenie Świątek przy linii końcowej! Mamy już 40:0 i trzy break pointy dla raszynianki!
Po dobry bekhendzie Polka prowadzi już 30:0 i może liczyć na przełamanie w kolejnym gemie.
1:0
Sakkari próbowała jeszcze odwrócić sytuację, ale presja ze strony pierwszej rakiety świata okazała się zbyt silna.

W drugim secie wszystko póki co zmierza w dobrym kierunku. Jest już 40:0 dla naszej reprezentantki w jej gemie serwisowym.
Wspominaliśmy już o tym we wcześniejszych relacjach, ale Świątek jeszcze nigdy nie przegrała dokończonego meczu w zawodach WTA 1000 po zdobyciu pierwszego seta. Oby dziś utrzymała tę passę.
6:4
Świątek trzeciej szansy na szczęście nie wypuściła już z rąk! Przymierzyła precyzyjnie i po drugim przełamaniu serwisu rywalki wygrywa pierwszego seta 6:4!