Marketa Vondrousova przegrała z Soraną Cirsteą i odpadła w ćwierćinale turnieju WTA 1000 w Dubaju

Przemysław Kuwał

22/02/2024, 14:10 GMT+1

Sorana Cirstea awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Dubaju. Rumunka pokonała mistrzynię Wimbledonu Marketę Vondrousovą 2:6, 7:6(1), 6:2 w meczu, którego nie miała prawa wygrać. W drugim secie obroniła aż sześć piłek meczowych.

Marketa Vondrousova awansowała do 4. rundy US Open

W starciu ósmej z 22. rakietą świata faworytką musiała być ta wyżej notowana, mimo że Cirstea wygrała dwa ostatnie ich mecze bezpośrednie.

Vondrousova miała piłki meczowe przy stanie 6:2, 5:2. I przegrała

W czwartek od pierwszych piłek rządziła Vondrousova, która przez pierwszego seta przeszła niemal suchą stopą. Wygrała komfortowo 6:2, dwukrotnie przełamując rywalkę.
Kiedy w drugim secie wyczyn powtórzyła i znów uciekła na dwa brejki (3:0, 5:1), wydawało się, że Cirstea nie zapisze w tym meczu absolutnie żadnej historii.
Czeszka pierwsze dwie piłki meczowe miała przy stanie 5:2 i podaniu Rumunki. Ich zmarnowanie nie zwiastowało jeszcze problemów. Kolejna szansa pojawiła się przy 5:3, ale wtedy Cirstea ponownie się obroniła i odrobiła jedno z przełamań.

Sorana Cîrstea

Mało? Tak, doprowadzając do tie-breaka obroniła jeszcze trzy meczbole. Łącznie to aż sześć takich piłek w czterech gemach.
W dodatkowej rozgrywce Cirstea nie dała czeskiej mistrzyni Wimbledonu najmniejszych szans, wygrywając 7-1. Zresztą trzeci set też od pierwszych uderzeń był jej. Wygrała mecz, którego wygrać nie miała prawa.