Iga Świątek poznała rywalkę w 1/4 finału w Rzymie. Mecz Madison Keys - Sorana Cirstea przerwany

Akt. 13/05/2024, 22:41 GMT+2

Nie takich obrazków spodziewali się kibice tenisa w Rzymie. Mecz Madison Keys z Soraną Cirsteą został przerwany przez dwójkę protestujących, którzy rozsypali na korcie konfetti i zalali go białą farbą.

Świątek podczas Mutua Madrid Open 2024

Starcie Amerykanki z Rumunką otwierał poniedziałkową rywalizację na obiekcie Pietrangeli. I długo toczył się bardzo sprawnie. Faworyzowana Keys prowadziła pewnie 6:2, 3:1, kiedy na kort wbiegły z trybun dwie osoby w odblaskowych kamizelkach.

Konfetti i farba na korcie

Chwilę później mężczyzna widoczny na nagraniu opublikowanym przez włoską dziennikarkę Angelicę Fratini rozsypuje na korcie konfetti, a według medialnych relacji mączka została również zabrudzona białą farbą. Nie ma na razie informacji dotyczących celu protestu.
Oczyszczenie kortu zajęło organizatorom około 40 minut. Po tym czasie Keys i Cirstea wróciły do gry, ale rozegrały już tylko trzy gemy. Wszystkie padły łupem Amerykanki, która jest już w ćwierćfinale.
W 1/4 finału zmierzy się z Igą Świątek, która po godzinie 15 poradziła sobie z Angelique Kerber. Liderka rankingu WTA wygrała trzy z czterech bezpośrednich meczów z Keys. Ich ostatnie starcie miało miejsce ledwie kilkanaście dni temu w wygranym przez Polkę turnieju w Madrycie. W półfinale Świątek oddała wtedy Amerykance ledwie cztery gemy.

Świątek - Keys: o której godzinie mecz?

Ćwierćfinał Iga Świątek - Madison Keys zaplanowano na wtorek. Będzie to drugi mecz dnia na korcie centralnym i rozpocznie się nie przed godziną 13.00.