WTA 500 Strasbourg 2024: Magda Linette przegrała w ćwierćfinale z Madison Keys

Mariusz Czykier

Akt. 23/05/2024, 19:10 GMT+2

Magda Linette (50. WTA) przegrała 1:6, 3:6 z rozstawioną z nr 4 Amerykanką Madison Keys mecz o półfinał turnieju w Strasburgu. Przerwane z powodu opadów deszczu spotkanie trwało niespełna godzinę i 10 minut.

Początek meczu Linette - Wozniacki w 1. rundzie Australian Open

Początek meczu o półfinał turnieju w Strasburgu układał się po myśli Linette. Ale już w drugim gemie serwisowym Polki jej gra się zupełnie posypała. Została przełamana po raz pierwszy, a chwilę później broniła się przed drugą stratą podania.
Wtedy jednak, przy stanie 1:4 i 40-40 mecz został przerwany z powodu padającego deszczu. Tenisistki wróciły na kort dopiero po kilku godzinach.
Okazało się, że nieoczekiwana przerwa nie przysłużyła się poznaniance. Rozpoczętego wcześniej gema przegrała, tracąc już drugie w pierwszej partii podanie. Chwilę później Keys postawiła kropkę nad i, wygrywając 6:1.

Wytrwała walka to za mało

Druga partia rozpoczęła się nieco lepiej, ale niestety znów nie trwało to długo. Polka ponownie została przełamana przez Amerykankę już w drugim gemie serwisowym. Przy kolejnym podaniu znów miała kłopoty, chociaż tym razem obroniła break pointa i uratowała gema.
Wciąż jednak miała do odrobienia stratę jednego podania. Przy znacznie szybciej i mocniej grającej Keys było to jednak misją niemożliwą. I chociaż Linette na moment złapała odpowiedni rytm i nawiązała równorzędną walkę z rywalką, w końcu musiała jednak uznać jej wyższość.
Po niespełna godzinie i dziesięciu minutach gry (i kilku godzinach przerwy w środku) zmagająca się z otartym nadgarstkiem Linette uległa Keys 1:6, 3:6.
Rywalką Keys w meczu o finał będzie rozstawiona z nr 5 Rosjanka Ludmiła Samsonowa, która wygrała 6:3, 6:0 z grającą z dwójką Brazylijką Beatriz Haddah Maią.