Iga Świątek - Qinwen Zheng: wynik meczu na żywo i relacja live: WTA 1000 Dubaj

2
Lukasz Lasia

Akt. 22/02/2024, 17:56 GMT+1

17:39
Czekając na półfinałową rywalkę Polki, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.
17:38
Wynik najlepiej oddaje to, co działo się na korcie. To był mecz pod kontrolą liderki światowego rankingu. W Dubaju zagra o finał!
6:3, 6:2
Iga Świątek w półfinale! Co za akcja na koniec!
6:3, 5:2
A:40. Zheng nie złożyła broni. Wywalczyła trzeci w tym spotkaniu break point, ale znów nie potrafiła go wykorzystać. Iga ma pierwszą piłkę meczową!
6:3, 5:2
Kapitalny gem Świątek, ma podwójne przełamanie. O coraz większej bezradności Chinki najlepiej świadczy jej podwójny błąd serwisowy na koniec gema. Raszynianka coraz bliżej półfinału!
6:3, 4:2
Łatwo nie było, bo Chinka prowadziła 30-15, ale ostatecznie trzeci gem z rzędu pada łupem Igi. Qinwen pod presją popełniała błędy.

6:3, 3:2
Iga z pierwszym w tym secie przełamaniem! Skutecznie returnowała i wywierała presję na serwującej rywalce. I chociaż pierwszego breakpointa Chinka obroniła, to przy drugim zagrała za końcową linię. Coraz lepsza sytuacja Polki.
6:3, 2:2
Od początku ten gem nie układał się po myśli naszej tenisistki. Przegrywała 0-30, a potem drugi raz w tym meczu musiała bronić break pointa. I obroniła. Świetnie weszła na piłkę i bezlitośnie przeganiała rywalkę po korcie. Na koniec popisała się wspaniałym bekhendem po crossie.
6:3, 1:2
Coraz lepiej serwuje tenisistka z Chin, częściej trafia pierwszym podaniem. Raz wprawdzie pomogła jej taśma, ale i tak widać, że jej dyspozycja się poprawiła.

6:3, 1:1
Iga agresywnym forhendem wymusiła błąd rywalki i prowadziła 40-15. Zheng świetnie returnowała i nasza tenisistka musiała walczyć o wygraną w gemie na przewagi. Udało się.
6:3, 0:1
Chinka mocno serwowała, ale to Polka prowadziła 30-15. Potem jednak jej returny nie mieściły się w korcie. Tenisistka z Azji do końca nie dała sobie wydrzeć pierwszego w tym meczu prowadzenia w gemach.
16:54
Drugi set rozpoczęty! Serwuje finalistka ostatniego Australian Open.
6:3
Świetny gem serwisowy skutkuje prowadzeniem Świątek w setach. Chinka na razie nie jest w stanie jej zagrozić.
5:3
Challenge nie jest na razie sprzymierzeńcem Zheng. Iga prowadziła przy jej serwisie 30-15. Potem jednak myliła się z forhendu i Chinka jeszcze się broni. Przed nami ostatni gem w tym secie?
5:2
Mocny serwis, świetny bekhend i bezbłędny, wygrany do zera gem w wykonaniu Igi.
4:2
Chinka prowadziła 40-0, ale znakomity return, a potem forhend pozwoliły Polce wrócić do gema. Na chwilę, bo na koniec Iga przestrzeliła z forhendu. Pół godziny gry za nami.
4:1
Pierwszy punkt w gemie powędrował na konto Chinki, jednak szybko ze stanu 0-15 zrobiło się 40-15. Polka świetnie serwowała i chociaż rywalka zaskoczyła ją jeszcze dobrym forhendem, to konsekwencja i precyzja naszej tenisistki znów dały o sobie znać.
3:1
Zheng nie poddaje się. Popisowy, wygrany do zera, gem w jej wykonaniu.
3:0
Wyrównany gem za obiema tenisistkami. Tym razem Chinka świetnie odpowiadała Idze returnami. Miała break pointa, ale raszynianka uratowała się doskonałym forhendem. To ją napędziło na kolejne dwa kapitalne zagrania. I prowadzenie 3:0.