Sensacyjna triumfatorka US Open wraca do formy. Postawiła się Switolinie

Piotr Kaszubski

Akt. 04/01/2024, 10:03 GMT+1

Emma Raducanu, która w 2021 roku sensacyjnie wygrała US Open, wróciła na korty po rocznej przerwie. Powrót może zaliczyć do udanych. Przegrała wprawdzie w 2. rundzie w Auckland z Eliną Switoliną 7:6, 6:7, 1:6, ale może być z siebie zadowolona.

Raducanu awansowała do 2. rundy Australian Open

Mimo porażki ze Switoliną ostatnie dni są szczęśliwe dla Emmy Raducanu. Brytyjka wróciła na światowe korty po długie przerwie i w Auckland pokazała się z naprawdę dobrej strony. W swoim pierwszym meczu pokonała Rumunkę Gabrielę Ruse 6:3, 4:6, 7:5.
W 2. rundzie spotkała się z rozstawianą z dwójką Eliną Switoliną. Mogła pokonać mocną Ukrainkę, ale wyraźnie zabrakło jej ogrania, bowiem był to dla niej pierwszy turniejowy występ od ubiegłorocznego Australian Open. Potem przeszła operację obu dłoni i lewej kostki.
Raducanu prowadziła 7:6, 5:4 i serwowała na mecz. Nie wykorzystała okazji. Potem w tie-breaku miała 3-1, ale również wypuściła ogromną szansę na zwycięstwo z rąk.
Przegrała drugiego seta, a w trzecim już nie istniała.
Momentami jednak prezentowała świetny poziom gry. Przypominała siebie z czasów, gdy sensacyjnie wygrywała US Open.

Dobre wieści

Dodatkowo okazało się, że wystąpi w turnieju głównym Australian Open.
21-letnia Brytyjka znalazła się w drabince pierwszej wielkoszlemowej imprezy w sezonie po tym, jak z powodu kontuzji ramienia z gry zrezygnowała Amerykanka Lauren Davis.
Raducanu w rankingu WTA sklasyfikowana jest na 301. miejscu. Skorzystała jednak z możliwości "zamrożenia" rankingu i zgłosiła się do turnieju w Melbourne jako 103. tenisistka świata, bo taką zajmowała pozycję przed kontuzją.