Hurkacz wykonał zadanie. Problemy tylko w pierwszym secie

Piotr Kaszubski

Akt. 30/12/2023, 14:25 GMT+1

Hubert Hurkacz dołożył drugi punkt dla reprezentacji Polski, pokonując w United Cup Thiago Seybotha Wilda 6:7, 6:2, 6:3. Wcześniej swoje spotkanie wygrała Iga Świątek. Biało-Czerwoni prowadzą z Brazylią 2:0.

Świątek i Hurkacz surfowali w Australii

Drużynowe rozgrywki United Cup oficjalnie rozpoczynają nowy tenisowy sezon. Polscy kibice od początku mają się czym ekscytować, bowiem z numerem jeden w imprezie rozstawiona jest reprezentacja Biało-Czerwonych z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem w składzie.
Polacy trafili do grupy A, z Brazylią i Hiszpanią. W sobotę czekał nas mecz z Canarinhos. Każde spotkanie składa się z trzech części - dwóch singli i miksta.
Jako pierwsza do gry przystąpiła Świątek, która bez większych problemów pokonała solidną Beatriz Haddad Maię 6:2, 6:2. Brazylijka kilka miesięcy temu grała w półfinale Rolanda Garrosa, ale w starciu z naszą gwiazdą była bezradna.

Słabszy początek Hurkacza

O drugi punkt z Thiago Seyboth Wildem walczył Hurkacz. Polakowi nie szło jednak tak dobrze jak wcześniej Świątek. Początek wydawał się pewny, bo wrocławianin szybko objął prowadzenie 2:0, ale równie szybko rywal wyrównał na 2:2.

Hurkacz wykonał zadanie w United Cup

Potem, aż do tie-breaka, panowie wygrywali swoje gemy serwisowe. W końcówce seta Hurkacz popełnił za dużo błędów. W efekcie przegrał 6:7 i po godzinie walki na korcie musiał odrabiać straty.
Na szczęście od drugiego seta Polak wszedł na wyższy poziom. Grał pewniej, skuteczniej, wykorzystywał szanse. Dość szybko, bo po pół godzinie, wyrównał na 1:1 w setach. - Tak trzymaj. Grasz bardzo dobrze - chwalił podopiecznego jego trener Craig Boynton.
W decydującej partii najważniejszy moment miał miejsce w trzecim gemie, kiedy Polak odebrał serwis rywalowi. Do końca Hurkacz kontrolował już przebieg spotkania, wygrywając 6:3.
- Pierwszy mecz w sezonie jest zawsze pułapką, dlatego miałem problemy w pierwszej partii. Trzeba też przyznać, że rywal grał naprawdę dobrze - ocenił spotkanie w krótkim pomeczowym wywiadzie wrocławianin.