Piłka meczowa z finału Roland Garros 2024 Iga Świątek - Jasmine Paolini

Akt. 08/06/2024, 17:34 GMT+2

Iga Świątek kapitalnie spisała się w finale Roland Garros 2024. W niewiele ponad godzinę pokonała Włoszkę Jasmine Paolini 6:2, 6:1. W drugim secie panowała niepodzielnie. Meczowa piłka była odzwierciedleniem całej finałowej partii.

Świątek wygrała Roland Garros 2024! Zobacz piłkę mistrzowską

Emocje w spotkaniu finałowym skończyły się przy stanie 2:2 w pierwszym secie. Potem do głosu doszła liderka rankingu WTA.
W całym meczu Świątek aż pięciokrotnie przełamała podanie rywalki. Returnowała mistrzowsko, ale równie dobrze sama serwowała. W drugim secie Paolini nie miała ani jednego break pointa.

Perfekcyjny serwis na sam koniec

Niemal perfekcyjne podanie sprawiło, że zakończyła finał już przy pierwszej piłce meczowej. Wyrzucający serwis na bekhend rywalki załatwił sprawę. Włoszka z najwyższym trudem doszła do piłki, ale posłała ją w aut.

Czwarty triumf w Roland Garros stał się faktem. Po godzinie i ośmiu minutach walki Iga mogła rozpocząć świętowanie.

Ogromna radość w obozie Igi Świątek. Polka wbiegła na trybuny po zwycięstwie w Roland Garros