Roland Garros 2024. Iga Świątek - Jasmine Paolini: wynik finału na żywo i relacja live

16:27
Więcej o finale Roland Garros przeczytacie w eurosport.pl. Kończymy już naszą relację, dzięki, że przeżywaliście te emocje razem z nami!
16:26
Radość w polskim obozie:
16:25
Jasmine Paolini na początku pierwszego seta wyszła na prowadzenie 2:1. Od tego momentu na korcie centralnym istniała już tyko Iga Świątek, wygrywając dziesięć gemów z rzędu.

16:23
Godzina i 8 minut – tyle wystarczyło polskiej tenisistce, by po raz trzeci z rzędu i czwarty na przestrzeni ostatnich pięciu lat sięgnąć po tytuł w Roland Garros!
16:21
Iga Świątek - Jasmine Paolini 6:2, 6:1. KONIEC! IGA ŚWIĄTEK Z CZWARTYM TYTUŁEM W PARYŻU!!!

16:20
Niewielki aut Paolini. Jest pierwsza piłka mistrzowska dla Świątek!
16:20
Włoszka imponuje obroną w tak trudnym momencie. Po 30 w gemie Polki.
16:17
16:16
Iga Świątek - Jasmine Paolini 6:2, 5:1. Włoscy kibice w euforii, jest pierwsza zdobycz Paolini w tej partii. Przerywała serię dziesięciu kolejnych gemów dla Świątek.
16:15
Paolini z szansą na otworzenie swojego konta w drugim secie. Prowadzi 40:30.
16:11
Iga Świątek - Jasmine Paolini 6:2, 5:0. Po zaledwie 21 minutach gry w drugim secie Iga jest o krok od wygrania turnieju. Dziesięć gemów z rzędu na jej koncie. To teatr jednej aktorki.

16:10
Paolini podejmuje jeszcze walkę, efektownie doprowadziła do 30:30 w gemie Polki.
16:08
16:06
Iga Świątek - Jasmine Paolini 6:2, 4:0. Drugiej okazji Świątek nie wypuściła już z rąk! Jest mocno zaciśnięta pięść i okrzyk radości. Już tylko dwa gemy dzielą 23-latkę od kolejnej obrony tytułu w Paryżu!

Świątek przełamała Paolini w drugim gemie 2. seta w finale Roland Garros

16:05
Pierwsza szansa niewykorzystana przez naszą reprezentantkę.
16:05
Dwa kolejne break pointy dla Polki, która prowadzi 40:15 przy podaniu rywalki.
16:04
Paolini wygląda na bezradną na korcie centralnym. Momentami prezentuje nawet dobrą grę, ale poziom Świątek zdecydowanie ją dziś przerasta.
16:02
Iga Świątek - Jasmine Paolini 6:2, 3:0. Bez straty punktu w swoim gemie serwisowym reprezentantka Polski. Ósmy gem z rzędu wygrany przez obrończynię tytułu.
16:01
Świątek błyskawicznie powiększa przewagę. Jest już 40:0 w jej gemie.
15:59
Iga Świątek - Jasmine Paolini 6:2, 2:0. Paolini wyrzuca na aut i ponownie zostaje przełamana. Już po raz czwarty z rzędu nie była w stanie utrzymać swojego podania.

Świątek wygrała 1. seta w meczu z Paolini. Polka bliżej czwartego triumfu w Roland Garros