Roland Garros 2024. Marcelo Arevalo i Mate Pavić triumfują w turnieju deblistów

Akt. 08/06/2024, 20:35 GMT+2

Nie byli faworytami turnieju, ale spisali się znakomicie. Rozstawieni dopiero z numerem dziewiątym Salwadorczyk Marcelo Arevalo i Chorwat Mate Pavić pokonali Włochów Simone Bolellego i Andreę Vavassoriego 7:5, 6:3 w finale Roland Garros.

Arevalo i Pavic odebrali trofeum za zwycięstwo w finale debla mężczyzn Roland Garros

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a żadna ze stron długo nie mogła doprowadzić do przełamania. Dopiero w – jak się okazało – decydującym gemie Arevalo i Pavić wykorzystali break pointa i zarazem piłkę setową.
W drugiej partii późniejsi triumfatorzy zostali przełamani i przegrywali 1:2, ale momentalnie odpowiedzieli re-breakiem. Od tego momentu przeważali i zamknęli seta wynikiem 6:3, co oznaczało zwycięstwo w całym meczu.

Przegrali drugi finał z rzędu

33-letni Arevalo powtórzył sukces z 2022 roku, kiedy triumfował wspólnie z Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem. O trzy lata młodszy Pavic we French Open zwyciężył po raz pierwszy, ale cieszył się już z trofeów w Australian Open, Wimbledonie i US Open.

Łzy radości po triumfie w finale debla mężczyzn. Arevalo i Pavic mistrzami Roland Garros

Bolelli i Vavassori przegrali drugi wielkoszlemowy finał z rzędu. W styczniu w Australian Open ulegli Hindusowi Rohanowi Bopannie i Australijczykowi Matthew Ebdenowi.
W Paryżu w deblu startował Jan Zieliński, któremu partnerował Hugo Nys. Polsko-monakijska para zakończyła udział w turnieju na 1/8 finału.

Wynik finału debla

Marcelo Arevalo, Mate Pavic (Salwador, Chorwacja, 9) - Simone Bolelli, Andrea Vavassori (obaj Włochy, 11) 7:5, 6:3

Marcelo Arevalo i Mate Pavic mistrzami Roland Garros 2024. Zobacz skrót finału debla mężczyzn

źródło: PAP, eurosport.pl