Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli w pierwszej rundzie turnieju deblistów w Indian Wells – wynik i relacja

10/03/2024, 21:22 GMT+1

Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako w niedzielę przegrali już w pierwszej rundzie debla turnieju ATP na kortach twardych w Indian Wells. Włosi Simone Bolelli i Andrea Vavassori pokonali ich w dwóch setach 6:4, 6:4.

Skrót meczu Zieliński/Nys - Glaspool/Rojer w 3. rundzie debla Australian Open 2024

Wcześniej, zarówno w singlu, jak i w deblu, swoje pierwsze spotkania w Indian Wells przegrał Hubert Hurkacz.

Zieliński i Nys bezradni w Indian Wells

W deblowej potyczce z udziałem Zielińskiego i Nysa tylko początek był wyrównany. Włosi wykorzystali pierwszego break pointa w siódmym gemie, obejmując prowadzenie. Polak i Monakijczyk wprawdzie po chwili odłamali, ale zaraz znów stracili podanie. W końcówce pierwszego seta nie zdobyli nawet punktu w dwóch ostatnich gemach.
Nieudanie rozpoczęli też drugą partię, dając się przełamać już na samym jej początku. Jak się później okazało, przewaga wypracowana przez włoski duet wystarczyła do wygrania tej odsłony i w efekcie całego spotkania.

Jan Zieliński i Hugo Nys nie wykorzystali szansy

Wynik meczu 1. rundy debla:

Simone Bolelli, Andrea Vavassori (obaj Włochy) - Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako) 6:4, 6:4.