Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali w półfinale debla turnieju ATP 250 w Genewie

24/05/2024, 16:19 GMT+2

Jan Zieliński i Hugo Nys w piątek przegrali z Salwadorczykiem Marcelo Arevalo i Chorwatem Mate Paviciem 4:6, 4:6 w półfinale debla turnieju ATP 250 w Genewie. Polak i Monakijczyk byli najwyżej rozstawionym duetem w tej imprezie.

Skrót meczu Zieliński/Nys - Glaspool/Rojer w 3. rundzie debla Australian Open 2024

W rozpoczynającym się w niedzielę wielkoszlemowym French Open w Paryżu Zieliński i Nys będą rozstawieni z numerem 15.
Arevalo i Pavić w piątkowym półfinale szybko wykorzystali pierwszego break pointa i zbudowali sobie prowadzenie 3:1. Polak i Monakijczyk odrobili te straty, ale tuż po wyrównaniu ponownie stracili podanie. Tym razem nie zdołali już odpowiedzieć, przegrywając pierwszego seta po 35 minutach gry. O wyniku drugiej odsłony przesądziło jedno przełamanie, do którego doszło siódmym gemie.
W finale debla turnieju ATP 250 w Genewie Arevalo i Pavić zmierzą się z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem.

Wynik półfinału gry podwójnej:

Marcelo Arevalo, Mate Pavić (Salwador, Chorwacja, 3) - Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 1) 6:4, 6:4.