Iga Świątek - Marketa Vondrousova. Polka wygrała seta w 28 minut

Akt. 04/06/2024, 14:37 GMT+2

Iga Świątek nie zatrzymuje się w wielkoszlemowym Roland Garros. Liderka światowego rankingu pokazała klasę już w pierwszym secie pojedynku z Marketą Vondrousovą, wygranym bez straty gema. Ostatecznie triumfowała 6:0, 6:2.

Świątek wygrała 1. seta w starciu z Vondrousovą w ćwierćfinale Roland Garros

To była niemal idealna partia w wykonaniu Świątek (1. WTA). Obie panie rozegrały łącznie 44 akcje, a raszynianka była lepsza w 30 z nich.

6:0, 6:0, 6:0

Wygrany set 6:0 z Vondrousovą (6. WTA) nie był pierwszym takim Polki w tegorocznej edycji w Paryżu.
Dwa dni wcześniej nasza tenisistka dokonała jeszcze głośniejszego wyczynu, pokonując bez straty gema Anastazję Potapową (41. WTA).
Świątek trzeci raz z rzędu triumfowała 6:0, co jest pierwszym takim wynikiem w Roland Garros od 2023 roku i osiągnięcia... Świątek (wówczas wygrała takim rezultatem z Claire Liu oraz Xinyu Wang).
Raszynianka mogła przy okazji pochwalić się serią 20 kolejnych wygranych gemów, bo drugą odsłonę wtorkowego meczu rozpoczęła od prowadzenia 1:0.
W kolejnej rundzie jej rywalką będzie Amerykanka Coco Gauff (3. WTA). Spotkanie odbędzie się w czwartek 6 czerwca, a godzina zostanie opublikowana najprawdopodobniej w środowe popołudnie.