14:39
14:34
Półfinał najprawdopodobniej odbędzie się w czwartek. Dziękujemy za śledzenie relacji!
14:33
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0, 6:2. Koniec meczu! Świątek po raz czwarty w karierze pokonała Vondrousovą i jest w półfinale Roland Garros. Czeszka w ostatnim gemie była już zrezygnowana i popełniała błędy. Iga o finał zagra z Coco Gauff. Jazda!
14:30
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0, 5:2 (trwa II set). Punkty nie przychodzą Świątek już tak łatwo. Vondrousova potrafi postawić ją pod małą presją, ale na końcu i tak się nic nie zmienia. 23-latka krok po kroku zbliża się do półfinału. Brakuje już tylko jednego gema!
14:26
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0, 4:2 (trwa II set). Vondrousova ma drugiego gema. Iga owszem, nieco zwolniła, popełniła dwa błędy, ale Czeszka błysnęła też znakomitym czuciem przy siatce. Walczymy dalej.
14:22
Zaglądamy też do piekarni Igi. W pierwszym secie wypiekła już 11. bajgla w tym sezonie.
14:21
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0, 4:1 (trwa II set). Genialnie wygląda tenis Świątek. Jej praca na nogach i przygotowanie fizyczne sprawiają, że z łatwością przejmuje kontrolę nad niemal każdą akcją. W efekcie przed ostatnim uderzeniem może praktycznie pytać rywalkę, w który narożnik uderzyć.
14:18
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0, 3:1 (trwa II set). Znów przyspieszenie i przełamanie na koncie Igi! Liderka światowej listy ponownie kapitalnie ustawiała się do returnów i wrzucała piłki głęboko pod nogi Vondrousovej. Gem skończył się zepsutym bekhendem Czeszki.

Świątek przełamała Vondrousovą w 4. gemie 2. seta ćwierćfinału Roland Garros

14:13
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0, 2:1 (trwa II set). Po raz pierwszy dziś było 0:30, a potem 30:40 przy serwisie Igi. Było trochę nerwów, ale Polka obroniła się między innymi kapitalnie złapanym wolejem. Coś się w tym meczu zmienia, Vondrousova nie oddaje już pola tak łatwo.
14:08
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0, 1:1 (trwa II set). Dopięła swego Vondrousova! Po 36 minutach wygrała wreszcie pierwszego gema. I zrobiła to dość pewnie, bo kilka piłek uciekło z forhendu Świątek.

Vondrousova wygrała 2. gema w 2. secie meczu z Świątek w ćwierćfinale Roland Garros

14:06
Tu piłka setowa z pierwszej partii.

Świątek wygrała 1. seta w starciu z Vondrousovą w ćwierćfinale Roland Garros

14:06
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0, 1:0 (trwa II set). Bardzo dobre otwarcie drugiej partii w wykonaniu Igi. Nie było żadnych wątpliwości przy własnym podaniu.
14:01
Pierwsza partia trwała równo 30 minut. Zaczynamy drugą od serwisu Polki.
14:00
13:59
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0. I już! Świątek jest po prostu bezlitosna. To trzeci z rzędu jej set wygrany do zera. Niesamowite!
13:55
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 5:0 (trwa I set). Pięć gemów za nami, a Vondrousova ciężko oddycha. I nie ma co się dziwić, bo Iga wrzuciła ją na tenisową karuzelę. Pokaz gry kątowej w najczystszej postaci. Pierwszy set już za chwilę może być historią.
13:52
Iga Świątek - Marketa Vondrousova 4:0 (trwa I set). Pierwszy bardzo długi, aż dziesięciominutowy gem. Rozegrały 18 punktów, żadna nie chciała odpuścić. W końcu Vondrousova, która nie miała chwili wytchnienia w bieganiu, pękła. Polka wyszarpała gema, trafiając bekhendem w samą linię. Co za tenis?!